Mají vaše vnoučata všechno? Poradíme, jak vybrat dárek, kterým nezklamete.

Panenka, autíčko, stavebnice nebo něco na sebe? Mají vaše vnoučata, na co si vzpomenou a vy si vždy lámete hlavu, čím jim udělat radost? Máme pro vás několik rad, které vám ve výběru pomohou.

 

Každé dítě je jedinečné. Všechny však rády tvoří, sestavují a objevují vlastní kreativitu. K tomu přispívají stavebnice, magnetické tabule, různá lega nebo puzzle. Na výběr je jich bezpočet. Jak se ale trefit do toho správného daru?

Dárky podle věku

Při koupi dejte pozor, aby byla hračka úměrná věku dítěte. Většina hraček by měla být označená, pro jaký věk je vhodná. Základní pravidlo zní: „Čím menší dítě, tím větší hračka.“ Při výběru také myslete na to, že chcete dítěti udělat radost a každá hračka nemusí splňovat vaše ​​pedagogické zásady. Dítě předškolního věku nechte, aby si samo vybralo, případně vytvořilo svou vlastní hračku. Ideální je ta, která podporuje dětskou fantazii a tvořivost.

Na dárky ze stánků zapomeňte

Hlavním kritériem pro výběr hračky je kvalita. Abyste se vyhnuli případným potížím, dejte přednost kamennému obchodu před stánkem v tržnici. Levné nákupy mohou být riskantní. Dárky ze stánků sice na první pohled vypadají dobře. Moc dlouho si s nimi ale děti nevyhrají. Často se po pár minutách něco ulomí. Hračka by měla být nejen zábavná a didaktická, ale taky bezpečná a šetrná k přírodě. Základní informaci o kvalitě udává značka CE, tedy certifikát European – určitá pečeť jakosti. Pečlivě si pročtěte údaje o dovozci a vývozci. Ty na hračce musí být.

Oblečení konzultujte

Děti rostou a nové oblečení je stále potřeba. Jen málo dětí má však upřímnou radost, když najde v dárkovém balíčku bundu, kalhoty nebo pyžamo. Ale i tyto praktické dárky jsou potřeba. Vždy měkké dárky konzultujte s rodiči. Vyhnete se tak nepříjemnostem s nepadnoucím nebo totožným kouskem.

I drobnost potěší

Pokud svým vnoučatům chcete udělat radost jen tak, obdarovat je můžete samozřejmě drobností. Kupte jim například knížku, malé puzzle nebo čokoládu. Pokud vaše vnouče rádo kreslí a mlsá, jistě mu uděláte radost Carla čokoládovými omalovánkami. Součástí balení jsou nejen omalovánky, ale i kvalitní mléčné čokoládky a dokonce i pastelky. U malých dětí zaručeně zabodujete i s plyšovou hračkou. Vždy také myslete na to, že u dárků rozhodně neplatí: čím dražší, tím lepší.

Stejné dárky pro sourozence

I když kupujete dárek sourozencům nebo dokonce dvojčatům, je chyba vybírat úplně stejné či podobné věci. Někteří volí stejné dárky proto, aby si děti nezáviděly. Obvykle však sourozenci po stejném dárku netouží. Navíc je zbytečné, aby doma byly dvě stejné panenky, stavebnice nebo auta. Vyhnout se tomuto problému můžete u dražších dárků, které sourozencům darujete dohromady.

Autor: Barbora Lukšová

Reklama