Kristián, Adélka, Pipi nebo raději Briketa?

Věděli jste, že Terezka slaví svátek 19. ledna, Kuba 2. listopadu, Agáta 31. ledna a Lucka 21. června? Ne, opravdu jsem se nezbláznila, jen jsem se dostala do trochu jiného světa, do toho kočičího.

Naši domácí mazlíčci jsou pro nás často vším. Někomu nahrazují přátele, jiní je přijali jako dalšího rodinného člena. Ať už je pro vás vaše kočička čímkoliv, určitě každý majitel řešil anebo možná teď řeší, jak jí to vlastně pojmenuje.

Celá rodina má jistě své zaručené tipy, jaké jméno bude nejlepší. Děti si často vymýšlí jména jako Čert, Cipísek, Pipi nebo Mourek. Jenže ne vždy jejich výběr nadchne i starší rodinnou radu. Ti mají často o kočičím jméně své představy. Chce to přece něco vznešeného, třeba jako Madelaine, Kristián či Grácie, Sisi.

Umíte si však představit, až budete na svého kocourka křičet „Kristiáne“, vždy se vám vybaví ta slavná věta „Zavřete oči, odcházím.“. Tak samo rozhodnete-li se slavit svátek vaší kočičky 4. listopadu, pak na tento den připadá jméno Madelaine. Ano, vznešeně to určitě zní, Madelaine Albrightová, tak samo také i císařovna Sisi.

Pokud však ustoupíte od vznešenosti a přesto budete chtít volat na své domácí mazlíčky originálně, tak aby se vám pak v parku nepřihrnulo jich hned několik, zapomeňte raději i na jména jako Orfeus, Scarlet, Elvis anebo Briketa. Ano, i Briketa je jméno, které v kočičím kalendáři naleznete.

A rozhodnete-li se dát raději nějaké tradiční „lidské“ jméno, pak zvažte i tuto možnost, zda je opravdu. Ono shánět potom po bytě Adélku, Kačenku anebo Nikolu, nebude nic lehkého. Aby vám nakonec místo kočky nepřiběhlo nějaké dítě.

Ať už se ale rozhodnete přeci jen pro jakékoliv jméno či už nějaké originální, vznešené a slavné vaše kočička nosí, pak vězte, že i to určitě v kočičím kalendáři najdete, stačí jen hledat.

Reklama