Kompatibilní náplně do tiskáren nejsou padělky – přesvědčíme vás

Zdroj: www.sxc.hu

Pořízení tiskárny není jednorázovou investicí, je totiž nutné myslet i na její pravidelnou údržbu a dokupování vypotřebovaného příslušenství. Řídíte-li se při výběru pouze cenou, můžete v konečném součtu opravdu nepříjemně narazit.

Reklama

Originální tonery se někdy označují rovněž zkratkou OEM tonery. Jde o výraz pocházející z angličtiny – Original Equipment Manufacturer alias původní výrobce zařízení. Při nákupu v obchodech je tedy od padělků rozeznáte celkem snadno. Ovšem kompatibilní tonery do tiskáren – to už je docela jiná kategorie.

Nesnaží se vás podvést, jen nabízejí výhodnější podmínky

Možná i vás leckdy nepříjemně překvapil fakt, že nová výplň pro vaši tiskárnu stála téměř stejně nebo dokonce více než byla původní cena vašeho přístroje. Není divu, když si z nich mnohé světové značky udělaly doslova zlatý důl. Ve skutečnosti se tak vysoké náklady nedají žádným rozumným způsobem odůvodnit a zpravidla to nezachrání ani tolik oblíbené „ekopacky.“

Kompatibilní tonery se však jako originály v žádném případě tvářit nesnaží. Nehrají si na prohozené písmenko ve značce, na první pohled vám říkají, co jsou vlastně zač. Ovšem druhým dechem dodávají, že jejich kvalita je v současnosti co do výdrže i kvality tisku s OEM tonery srovnatelná

Chtějte vědět, odkud vaše tonery pochází

Samozřejmě není toner jako toner. Ty nejlevnější z asijské produkce vám rozhodně nedoporučujeme. Naopak narazíte-li na prověřenou značku s vlastním širokým portfoliem, které zahrnuje například i barvy do tiskáren, spolu se zárukou, která vám uhradí případné škody na tiskárně (protože i mistr tesař se občas může při lisování kazety utnout), pak se nákupu bát rozhodně nemusíte.

  • Náš tip: Neváhejte si prodejce ještě před nákupem proklepnout prostřednictvím referencí na internetu (pozor, ty facebookové prakticky nelze ověřit).

Chcete dobrý tip? Ušetřit při nákupu náplní do tiskáren můžete třeba na stránkách TonerPartner.cz.

Reklama