Kinetický písek vhodný jako dárek pro celou rodinu

Uvažujete, čím obdarovat vaše děti či vnoučata za vysvědčení? Nebo snad některé z vašich dítek má narozeniny či svátek? Vymýšlet, co koupit za dárky po Vánocích je vždycky problém. Všechny trumfy většinou vytasíme na Štědrý den a poté horko těžko hledáme, vymýšlíme a inspirujeme se.

Pokud patříte k těm, co si také marně lámou hlavu, nad tím čím obdarovat naše nejmenší, máme jednu nevšední inspiraci v podobě kinetického písku.

Co je to kinetický písek?

Kinetický písek není jen tak obyčejný písek z pískoviště. Děti by ho jistě nazvaly kouzelným pískem, ovšem nutno podotknout, že kouzlo je v jeho technologii. Jedná se o tekutý písek, který v sobě snoubí vlastnosti obyčejného písku a zcela výjimečnou patentovou technologii. Ta tvoří celkem 2 % směsi. S kinetickým pískem si děti mohou hrát jako s normálním pískem. Vyklápění báboviček, stavění hradu nebo jen plácání nejrůznějších tvarů, to vše je možné.

Zdroj: Chytrypisek.cz
Zdroj: Chytrypisek.cz

Ač se to zdá pro maminky a babičky jistě, jako velký nesmysl, kinetický písek je opravdu vhodnou hračkou do bytu. Na rozdíl od obyčejného písku nezanechává nepořádek a nesype se. Kinetický písek je totiž na dotek hebký a připomíná mokrý písek, který nikdy nevyschne.

Kinetický písek je ideální pro celou rodinu

Za deštivého počasí, tak děti nemusí jen sedět u počítače nebo televize, ale svou dětskou fantazii mohou využít k hraní si na domácím pískovišti. A nejen to! Kinetický písek také rozvíjí jemnou motoriku, tvůrčí představivost a prostorové vnímání. Navíc budou-li děti ve škole nebo venku, můžete si s kinetickým pískem, užít pár klidných chvil i vy. Nejen jako hračka totiž působí tento malý zázrak, ale také jako antistresová pomůcka. Stačí nechat na dotek příjemnou hmotu prokluzovat mezi prsty a veškerý stres a napětí po náročném dni bude rázem pryč.

Pro všechny, co ještě váhají nad touto multifunkční hračkou, která se na první pohled tváří velmi obyčejně, je nutno podotknout, že kinetický písek je zcela bezpečný. Je netoxický a vhodný i pro alergiky.

Zdroj: Chytrypisek.cz
Zdroj: Chytrypisek.cz
Reklama