Kdo říkal, že jsou letní tábory určeny jen dětem?

S letními prázdninami se každoročně roztrhne pytel s nabídkami letních táborů pro děti. V současné době navíc existují letní tábory s určitým zaměřením – taneční, sportovní, jazykové a další. Věděli jste ale, že i senioři mohou strávit pár dnů na táboře?

Návrat do dětských let s výhodami dospělých

Klidně si představte klasický tábor, kde nechybí ranní rozcvička či večerní posezení u táboráku za zvuku kytary a opékání buřtů. Letní tábory pro seniory jsou v podstatě dosti podobné těm dětským. Každodenní program je nabitý společenskými hrami, soutěžemi, tvůrčí činností v dílnách a výlety. Samozřejmě nechybí nezbytný polední odpočinek. Je jasné, že veškeré akce pro seniory jsou připravovány s ohledem na jejich věk a zdravotní stav. Akční senioři mohou vybrat tábor, kde se skutečně nocuje ve stanech či chatičkách, ti ostatní mají možnost pohodlnějšího spaní v hotelu. A protože jde o tábory pro dospělé, nucená večerka neexistuje. K dispozici je dostatek kávy a za cigaretu se nikdo zlobit nebude.

Nejen pobytové, ale i příměstské tábory jsou pro seniory připraveny

Pobytové letní tábory nejsou pro některé skupiny seniorů úplně vhodné. Mají různá zdravotní omezení, mnohdy jsou upoutáni na invalidní vozík. V takovém případě doporučujeme směle využít nabídky příměstských letních táborů, které vznikají jako houby po dešti. Představují celodenní program. Senioři se pohybují na čerstvém vzduchu, přičemž si užijí sportu, tvůrčí činnosti – pletení košíků, malba, fotografování nebo si poslechnou přednášku na zajímavá, aktuální témata.

Konec samoty a všedních dnů

Letní tábory, pobytové i příměstské, jsou pro seniory velice lákavé. Termíny bývají zaplněné dlouho dopředu. A proč vlastně? Na pár dnů zapomenou na starosti všedního dne. Zavzpomínají na dětská léta, navážou nová přátelství, naučí se novým věcem, zažijí spoustu zábavy s vrstevníky.

Reklama