Kam v létě k moři i s vnoučaty? Do bezpečné Itálie

Letošní letní dovolená je docela těžký oříšek. Egypt, Turecko nebo Tunis pro mnohé nepřipadá v úvahu. Vydat se do ještě vzdálenějších destinací zas sebou nese riziko z létání nebo vynaložení velkého finančního obnosu. Je tedy možné vydat se bezpečně letos k moři? A hlavně za rozumnou cenu?

Odpovědí by se naskýtalo Chorvatsko, ovšem přeci jen je tato země pro mnoho Čechů neoblíbená právě pro velké množství našinců. Co takhle ale popojet trochu více na západ a zakotvit u břehů Itálie?

Písečná pláž potěší především ty nejmenší

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Itálie nabízí nespočet míst k odpočinkové i k poznávací dovolené. Vydat se tak můžete na různé italské lokality nebo ostrovy. Velmi oblíbenými je například Sicílie, Sardinie či Elba. Nadšení ale jistě budete i na menších ostrůvcích, jako je Capri nebo Ischia.

Pobřeží Itálie je většinou písečného charakteru. Pro děti tak přímo dělané. Uvidíte sami, že stavění hradů je zabaví na dlouhé hodiny. Mezi populární italské destinace a letoviska, kde si užijí malí i velcí, patří Lago di Garda, Toskánsko, Kalábrie, Rimini nebo Bibione.

Ležení na pláži si zpříjemněte poznáním

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Pokud by vás přeci jen polehávání na pláži a koupání v moři nebavilo celý týden, pak je pro vás správnou volbou dovolená v Itálii v podobě kombinace poznávání a odpočinku. Za navštívení zaručeně stojí Benátky, Florencie, Řím, Miláno nebo Neapol.

Jižní stát samozřejmě nabízí turistům ještě mnohem více. Ubytování můžete vybírat z rodinných penzionů, velkých apartmánů nebo z luxusních hotelů. Pokud nechcete na dovolené trávit čas v kuchyni, pak volte „all inclusive“. Ovšem mnohdy postačí i polopenze, díky které si na oběd můžete vychutnat místní speciality.

Do Vatikánu každý rok míří davy turistů

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

V neposlední řadě pro milovníky kultury musíme zmínit, že poznávací zájezdy do Itálie velmi často míří i do dvou městských států. Vatikán a San Marino jsou dva státy ve státě. Oba mají co nabídnout.

Ve Vatikánu je to především Apoštolský palác a Vatikánské zahrady, které lákají každoročně davy turistů. Ovšem vyjmenovat konkrétní místa, jež si v Itálii nesmíte nechat uniknout, lze jen stěží. Těch antických památek, kterými je Itálie doslova protkána, je opravdu nespočet. Proto vybírejte pečlivě dle vašich zájmů. Chytrým řešením jsou například srovnávače zájezdů, kde si dle parametrů najdete tu pravou dovolenou pro vás.

A kam letos vyrazíte vy? Máte v Itálii nějaké oblíbené místo, které byste rádi doporučili ostatním? Podělte se s námi v diskuzi o ty nejkrásnější italské destinace.

Reklama