Jeseníky nabízí turistiku, lázně i wellness v každém ročním období

Hotel Kamzík, zdroj: www.hotelkamzik.cz

Potřebujete se uvolnit a načerpat novou energii? Přejete si poznat krásnou přírodu? Chcete se nechat rozmazlovat? Pak poznejte turistiku i wellness v srdci malebných Jeseníků.

Reklama

Pohoří Jeseníků, obzvlášť pak Hrubý Jeseník, je doslova protkáno nádhernými místy, která přímo vybízí k poznání. Dominantou je Praděd (1 491 m), nejvyšší hora Jeseníků, kterou doplňují o málo nižší vrcholy Keprník (1 423 m) a Medvědí vrch (1 216 m). Z Pradědu vede nádherná naučná stezka Bílá Opava, jež turisty provede kolem stejnojmenné horské řeky a jejích dechberoucích vodopádů. Turistická trasa kolem vodopádů Bílé Opavy patří ale k těm náročnějším, neboť pro překonání údolí je nutné pomocí žebříků zdolat příkré srázy a přejít přes několik lávek. V zimě je navíc cesta uzavřená. Pokud se na cestu necítíte, pak se vydejte vrchní trasou, která je vhodná pro méně zdatné turisty, seniory a děti.

Podél Bílé Opavy dojdete až do Karlovy Studánky. Malebné lázeňské městečko poslouží k občerstvení i jako výchozí bod pro další výlety. Z Karlovy Studánky totiž jezdí pravidelné autobusové linky do Malé Morávky, Vrbna pod Pradědem či do města Jeseník, nad kterým se tyčí vyhlášené Priessnitzovy lázně s unikátním Balneoparkem. Ten je inspirován léčebnými metodami Vincenze Priessnitze. Hlavní část Balneoparku tvoří potůček vyvěrající z místních léčivých pramenů, který naplňuje vodoléčebné bazénky a vodní atrakce. Celý park vyniká malebným výhledem na okolní pohoří a přímo vybízí k relaxaci i k odpočinku.

Dopřejte si relaxaci v Karlově pod Pradědem

Nádherným místem pro aktivní turistiku i příjemnou relaxaci je malebná vesnice Karlov pod Pradědem, která vyniká rozmanitou nabídkou aktivit. Od dobře značených turistických tras vhodných pro Nordic Walking přes cyklotrasy a inline dráhu pro kolečkové brusle až po lyžařské sjezdovky. Díky tomu můžete do Karlova pod Pradědem zavítat v kterémkoliv ročním období.

Komfortní ubytování přímo v Karlově pod Pradědem poskytuje hotel Kamzík. Hotel nabízí velký výběr moderně zařízených dvou až čtyřlůžkových pokojů i rodinných apartmánů. Součástí hotelu je nové wellness centrum s vyhřívaným bazénem, vířivkou, relaxační terasou a s velkým výběrem saun. K prohřátí organismu můžete využít finskou a parní saunu, infrasaunu i bio saunu. K ochlazení slouží venkovní přírodní jezírko. Dobrou zprávou je, že pro ubytované hosty je neomezený vstup do wellness centra součástí ceny za ubytování.

Relaxační pobyt v hotelu Kamzík si snadno objednáte přímo na webových stránkách www.hotelkamzik.cz, kde naleznete také tematické pobytové balíčky.

Nevíte, co darovat k Vánocům? Darujte wellness pobyt

Nejste si jistí, čím na Vánoce obdarovat svého partnera nebo kamarádku? Pak vsaďte na společné zážitky a darujte wellness pobyt v Karlově pod Pradědem. Hotel Kamzík poskytuje dárkové poukazy, které potěší všechny generace.

Prohlédněte si atraktivní nabídku wellness pobytů a darujte například jarní wellness balíček. Nejenže uděláte sobě i partnerovi radost, ale můžete se těšit na krásně strávené společné chvíle.

Reklama