Jaká podlaha je vhodná do vašeho domu?

Uvažujete o rekonstrukci některého z vašich pokojů či celého bytu? Nebo jste snad už rekonstrukci i zahájili? Pak dnešní článek pro vás bude jistě inspirativní. Hlavním tématem je totiž „anhydrit“.

Reklama

Přesněji řečeno, dnes bude řeč o anhydritové podlaze. Pro ty, kteří ještě tápou, možná vám něco více řekne litá podlaha nebo také sádrová podlaha, i takové označení se pro anhydritovou podlahu používá.

Ať už ale označení použijeme jakékoliv, vždy půjde o směs na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími přísadami. Možná právě díky tomu se jedná o dokonalého nástupce klasických betonových podlah.

Pokud nevěříte, pak pro vás máme pár jasných plusových bodů pro litou podlahu oproti betonové. A těmi výhodami jsou:

– samonivelační potěr zaručuje dokonalé rozprostření, čímž vzniká rovný, hladký a pevný povrch bez dilatačních spár, na který můžete pokládat libovolnou podlahovou krytinu

– aplikace lité podlahy nevyžaduje fyzicky náročnou práci

– realizace anhydritových podlah netrvá v běžném rodinném domě ani jeden celý den

A co by vás mohlo ještě zajímat?

Kolik stojí anhydritová podlaha?

Přesnou cenu nelze jasně stanovit. Odvíjí se však od řady faktorů, kterými jsou například daná plocha podlahy anebo také v jaké tloušťce si ji budeme přát.

Kdy je možno po podlaze z anhydritu chodit?

Anhydrit tuhne poměrně rychle – pochozí je již po dvou dnech. Nesmíme zapomenout samozřejmě prostory, kde litá anhydritová podlaha je, začít po dvou dnech od vylití řádně větrat.

Kde je vhodné použít anhydritovou podlahu?

Při výstavbě rodinných domů, ať už se jedná o cihlové domy či dřevostavby. Dále také i do bytů a jiných objektů.

Kdy můžete na litou anhydritovou podlahu (od její aplikace) položit podlahovou krytinu – plovoucí podlahu, dlažbu atd.?

Řádově se jedná o 3-6 týdnů (při dodržení větrání), technicky vzato zbytková vlhkost podlahy musí být pro parotěsné a dřevěné podlahové krytiny do 0,5%, v případě topného potěru do 0,3% a pro paropropustné krytiny do 1%. Měření se provádí CM přístrojem (kterým jsou podlaháři vybaveni) – myslete tedy na to již předem – je nutné z důvodu zabránění poškození podlahového topení dopředu určit místa měření ještě před pokládkou samotné anhydritové podlahy.

Reklama