Jak za pár korun proměnit obývací pokoj k nepoznání?

Asi každý z nás se někdy se zájmem zadíval na moderně zařízené interiéry, které vídáme například v časopisech nebo v reklamách. I když jsme možná v daný okamžik zatoužili mít to doma zařízené alespoň z poloviny tak vkusně, odradila nás vidina vysoké finanční investice. Většina z nás má totiž utkvělou představu, že moderní a elegantní bydlení nutně musí stát majlant. My vás ale přesvědčíme o tom, že i za pár korun lze obývací pokoj proměnit k nepoznání.

Škatulata, hýbejte se!

Pokud toužíte po změně, ale víte, že se vám do ní nechce investovat, vlastně nemusíte vynaložit ani jedinou korunu. S vaším prostorem udělá hotové zázraky, když si totiž pohrajete s uspořádáním nábytku. Někdy totiž stačí přesunout dva nebo tři kousky nábytku na jiné místo a pokoj rázem vypadá úplně jinak. Co třeba najít jiné místo pro dominantu obývacího pokoje, kterým je sedací souprava?

Vyhrajte si s barvami

Máte pocit, že je váš obývací pokoj okoukaný a nudný? Za cenu barvy ho můžete hravě oživit. V dnešní době ani kvalitní barvy nevyjdou nikterak draho, mnohdy stačí sledovat akční letáky Tesco nebo jiný obchodní řetězec, kde se mimo jiné prodávají i tyhle hobby potřeby. Když stěnám v interiéru dopřejete nový barevný kabátek, rázem budete mít pocit, že to ve vašem obýváku vypadá úplně jinak.

Dekorace doslova za pár kaček

Kdo hledá ten najde – a to platí i v případě, že hledáte levné a zároveň vkusné dekorace do vašeho obývacího pokoje. Co třeba takové plakáty? Rozhodně neplatí, že by patřily pouze do pokojů dospívajících dětí. Pěkný plakát snadno rozzáří i obývací pokoj nebo kteroukoli jinou místnost u vás doma. Nemusí na něm být zrovna nějaká celebrita, velmi pěkně vypadají plakáty s abstraktními vzory nebo třeba přírodním zátiším.

Vsaďte na bytový textil

Kde jinde se můžete v rámci bytového textilu vyřádit tak, jako právě v obývacím pokoji? I s omezeným finančním rozpočtem můžete sedačku ozvláštnit měkkými polštářky nebo pěkný přehozem, večer se vám při sledování oblíbeného filmu může hodit teploučká deka, do které se zachumláte. Konferenční stolek ozdobí zajímavý ubrus a na oknech se budou vyjímat zatemňovací závěsy, které splní nejen roli estetickou, ale také praktickou. S bytovým textilem, který seženete opravdu lacině, se dá v obývacím pokoji zajímavě vyhrát.

Reklama