Jak ušetřit na letenkách? Vybírejte výhodné akce

Letecká doprava je v poslední době nejenom jednou z nejvyužívanějších, ale stále se jedná o jednu z nejbezpečnějších možností. Zapomínat bychom přirozeně neměli ještě na další velmi důležité pozitivum. Jedná se o to, že ceny letenek neustále klesají a možnost pořídit si letenky levně je stále dostupnější.

Pokud i vás zajímá, jak za pár korun doslova procestovat celý svět, podívejte se spolu s námi na několik cest, jak výhodné akce jednoduše najít. Výhodou současné doby je i to, že se v podestě nemusíte hnout od vašeho počítače.

Porovnejte si ceny jednotlivých letů

Máte jasno v tom, do jaké destinace poletíte a jaký bude přibližný termín odletu a příletu? Pokud ano, máte možnost nechat si zobrazit možnosti konkrétních letů. Jelikož dnes se v oblacích setkáme s desítkami leteckých společností, je více než jasné, že většina z nich se liší hlavně cenou. V rámci konkrétní destinace si můžete jednoduše porovnat ceny daných letů a vybrat takový, který je nejlevnější. Tuto možnost nabídnou třeba i letenky Pelikán. Zde si lze prostřednictvím jednoduchého online formuláře nejenom navolit parametry vaší cesty, ale přirozeně máte i možnost výběru té nejlevnější nabídky.

Využívejte dostupných slev

Slevy jsou všudypřítomné. O tom není pochyb. Týká se to také letecké dopravy, kde celá řada leteckých společností přichází se zajímavými nabídkami. Co to pro vás znamená? Možnost koupit si akční letenku se slevou i několika desítek procent. V rámci Evropy tak můžete cestovat třeba i za pár stovek, nebo nižší tisíce. Tolik dnes mohou stát třeba zpáteční levné lety z Prahy, nebo z jiných letišť v České republice. Ty se nebojte také využívat, jelikož jsou linky, které mohou létat jenom odtud. Mezi další využívaná letiště v naší zemi patří:

  • Brno
  • Ostrava
  • Praha

Mnohdy lze na zajímavé slevy narazit i v souvislosti s letem z některé evropské země, jako je třeba Německo, nebo například Rakousko. V hledáčku je tedy dobré mít i letiště, jako je Mnichov, Frankfurt nebo Vídeň.

Sledujte tipy cestovatelů

Mnoho lidí má cestování jako svého koníčka. Nejenom, že sami stále hledají zajímavé možnosti dlouhodobých i krátkodobých výletů, ale mnohdy se daní lidé neváhají se svými tipy také podělit. Proto doporučujeme jejich sledování. Můžete tak celkem jednoduše zjistit, do jakých zemí a měst se můžete podívat levně, a v jakých termínech. To souvisí nejenom s akcemi leteckých společností, ale i s klasickým poklesem ceny. Poměrně hojně jsou využívané i různé chyby v rezervačních systémech, což vám také umožní levný nákup. I když je zde riziko možného storna, ne vždy se uskuteční. Mnohé aerolinky dokážou uznat svou chybu a levně koupené letenky již lidem nechají. I to je cesta, jak navštívit všechny světadíly třeba jenom s pár korunami kapse. A jakou nejlevnější letenku se povedlo zakoupit vám?

Reklama