Jak nakupovat díky internetu levněji?

Foto: Pixabay

S internetem se pojí řada možností a příležitostí. Mezi těmito možnostmi je i nakupování všeho, co si jen dovedete představit. Nakupování na internetu s sebou nese řadu výhod, jako je úspora času chozením po kamenných obchodech nebo úspora peněz díky možnosti vybrat si nejlevnější nabídku. Avšak ušetřit při nákupu na internetu můžete ještě více, a to díky několika málo tipům, které pro vás máme.

Reklama

Slevové akce

Čas od času se u nás konají slevové akce, díky kterým lze výrazně ušetřit. Asi nejznámější slevovou akcí tohoto druhu je Black Friday, který se koná vždy několik týdnů před Vánoci. V Česku však kromě všeobecně známé akce Černý pátek je tradiční i další akce s názvem Dny Marianne. Dny Marianne jsou slevovou akcí, která má u nás již dvacetiletou tradici, tato slevová akce vznikala nenápadně a až v posledních letech si získala masivní obliby českých zákazníků. Během Dnů Marianne je možné získat slevové kupony z časopisu Marianne nebo z mobilní aplikace a ušetřit tak na celém nákupu. Obecně lze při těchto akcích výrazně ušetřit a vyplatí se na Dny Marianne nebo Black Friday počkat.

Slevové kupony

Pokud se rozhodnete pro nákup vybraného produktu z nějakého eshopu, doporučujeme zkontrolovat, zda daný eshop nenabízí i slevové kupony, které vám mohou pomoci ušetřit na celé ceně nákupu. Díky slevovým kódem můžete získat třeba dopravu zdarma na celý nákup nebo cenu na celou objednávku či pouze na vybrané produkty. Slevové kupony můžete nalézt na specializovaných stránkách, které se shromažďování kuponů a slevových akcí věnují.

Cashback

Pokud nevíte co to je cashback, tak vězte, že se jedná o jednoduchý způsob jak získat malou část z ceny objednávky v eshopu zpět, na bankovní účet. Pokud nakoupíte přes cashback portál, jako je Kuponer.cz, vrátí vám tato stránky po dokončení objednávky několik málo procent z celé objednávky zpět. Je to poměrně jednoduché, zdarma a můžete takto během celého roku získat i několik tisíc korun zpět.

Cenové srovnávače

Když již máte vybraný produkt, který chcete zakoupit, je dobré se podívat na cenový srovnávač, jako je Heureka.cz, kde lze toto zboží zakoupit nejvýhodněji. Je však dát pozor, protože ne všechny obchody jsou ve výsledcích cenových srovnávačů zobrazeny. Například ani největší český eshop, Alza.cz, na srovnávači Heureka.cz nenajdete. Obecně však lze z výsledků cenového srovnání vycházet a počítat zde uvedené ceny za pro vás směrodatné.

Doprava a platba

V dnešní době je především v segmentu online prodeje módy již standardem, že vaše objednávka bude doručena až k vám domů zcela zdarma, ne všude tomu však tak je. Řada eshopů, včetně těch největších, totiž dopravu zdarma vůbec nenabízí a tuto výhodu lze získat jen během speciálních marketingových akcí nebo díky slevovému kuponu. Je tedy dobré s cenou za dopravu předem kalkulovat, abyste následně nebyli překvapeni, že se celková cena vašeho nákupu navýší.

Stejně tak to je i s platbou, i když zde máte na výběr. Platba až na místě, při převzetí zboží je u nás stále velice rozšířená, ale téměř každé eshop má tuto možnost zpoplatněnou extra částkou, obvykle okolo 40 Kč. Jedná se sice o závratnou částku, ale proč se jejímu placení nevyhnout když zde ta možnost je? Stačí svůj nákup zaplatit předem prostřednictvím platební karty přes internet.

Reklama