Jak na letní „rychloúklid“?

Sluníčko volá spíše ke koupání a slunění než k úklidu. Ale ani léto se bez občasného úklidu neobejde. Připravili jsme proto pro vás pár tipů, jak si úklid usnadnit a urychlit, abyste mohli za sluníčkem vyrazit s čistým svědomím.

Na puntičkářství zapomeňte, je třeba být při úklidu „časově úsporná“ a za 40 minut se bude vaše domácnost lesknout jako klícka. U velkého, např. vánočního úklidu, postupujeme ideálně shora dolů, ale u tohoto „provizorního“ postupujte ideálně od středu domácnosti/místnosti a od „nejožehavějších“ záležitostí úklidu k těm méně důležitým. Zvolte univerzální úklidové prostředky a mějte je nachystány po ruce, například Fixinelu využijete téměř všude.

Hurá na prach!

Na vytírání (alespoň dnes) zapomeňte, vysavač se dostane všude a zbaví váš byt prachu a drobků efektivně. Úklid poliček si také nechejte na dlouhé podzimní nebo zimní večery. Výjimku však tvoří elektronika, která je přímo lapačem prachu a je to na ní také intenzivně vidět – otřete tedy alespoň televizi, DVD, přehrávač,…

Kuchyni a koupelně se nevyhnete

Především v kuchyni a v koupelně najdete největší koncentraci bakterií, proto byste měla svou energii zaměřit právě tam. Pozornost zaměřte na pracovní desku, špinavé nádobí patří do myčky, čisté do skříňky. Vyměňte houbičky a hadříky za čisté, zbavíte se tak největších zdrojů bakterií ve vaší kuchyni. Skleněné povrchy zbavte otisků prstů, dejte do pořádku jídelní stůl a pak už hurá na koupelnu. Tam už vás čeká trojice: vana, umyvadlo, toaleta – Fixinela koupelna je univerzální čistič, který rychle a efektivně zbaví vaši koupelnu špíny.

 Jednoduché návyky vám ušetří spoustu času

Přijdete domů, boty odkopnete, sako odhodíte na postel, nákup zůstane ležet v rohu a o hodinu později zjistíte, že vás čeká spousta práce? Pokud si zvyknete dávat věci na své místo hned, ne je pohodit bez ladu a skladu „někam“, brzy zjistíte, že vám zbývá nějaký ten čas navíc. Mezi takové návyky patří především:

  • Boty rovnou do botníku
  • Sako, kabátek, mikinu na věšák nebo do skříně
  • Nákup do ledničky
  • Katalogy, pošta, účtenky – řekněte si hned, co je opravdu důležité, ostatní prolistujte a nekompromisně se toho zbavte

Rada na závěr: Při velkém úklidu se vždy hodí zapojit i potomky, pokud ale chcete být s prací hotová opravdu rychle, „vyžeňte“ je raději někam na hřiště, ať máte prostor jen pro sebe, vše půjde snáz.

Lucie Paseková

Reklama