Jak bojovat proti chřipce?

Podzim už je v plném proudu a venkovní teploty se rapidně snižují. Nebude trvat dlouho a setkáme se i s prvními ranními mrazíky. Období chřipek nás tedy jistě ani letos nemine. Je ale opravdu tak důležité nechat se očkovat proti této nemoci nebo vše nechat volně plynout?

 

Z televizních obrazovek nám doktoři doporučují očkování proti chřipce, mezi lidmi se však vedou dlouhé diskuze na toto téma, a často se názory na očkování liší. Jedni jsou pro, ovšem druzí zásadně proti. Ať už patříte do jakékoli skupiny, vezměte své zdraví do vlastních rukou, a bojujte proti chřipce prevencí.

Posilujte imunitu

Prevence je vždy na prvním místě, proto proti všemožným nemocem, nejen tedy proti chřipce, je vhodné ustavičně posilovat naší imunitu. Na podzim a v zimě především. A co nejlepšího je na posílení obranyschopnosti našeho organismu? Přeci česnek!

Česnek jedly už naše prababičky a dělaly dobře. Stačí tři stroužky česneku denně a s chřipkou jistě svedete vítězný boj, protože právě tento malý zázrak působí jako přírodní antibiotikum.

Pokud je česnek pro vás z jakéhokoli důvodu nepoživatelný, pak vsaďte na hlívu ústřičnou. I ta totiž zvyšuje díky pravidelnému užívání celkovou tělesnou obranyschopnost. A to ať už ji konzumujete čerstvou, sušenou nebo v podobě prášku jako koření. Hlíva ústřičná skvěle poslouží i jako koření do mnoha jídel. Další dobré tipy, jak posílit imunity se dočtete také v nejrůznějších uživatelských diskuzích.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com
Pijte bylinky

V chladnějším čase určitě nezapomínejte ani na bylinky. Nejlepší variantou, jak využívat léčivé bylinky, jsou čaje. Jasnou volbou je heřmánkový čaj se zázvorem, ten vám skvěle poslouží i v případě, že byste již s chřipkou leželi doma v posteli. Špatně však neuděláte ani tehdy, když sáhnete po mateřídoušce, lipových květech nebo černém bezu.

Nezapomeňte, že i čerstvý citron a včelí med udělají s vaším čajem zázrak. Nejen že čaj bude lépe chutnat, ale navíc bude doplněn o další důležité látky a vitamíny potřebné pro tělo.

Bylinné čaje si můžete připravovat i doma z čerstvých nebo sušených bylinek. O tom, jak o bylinky pečovat se dozvíte v článku Sběr a skladování bylinek.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com
Reklama