Hubnutí se neobejde bez kvalitní váhy

Svátky nám skončily a většina z nás přibrala nějaké to kilo navíc. Fitcentra se plní návštěvníky, kteří si jako každý rok předsevzali zhubnout, jenže ne vždy to jde tak snadno, jak si zrovna představujeme. Přesto nezoufejte, zhubnout lze i přes mnohé nástrahy.

 

 

Správné stravování

Chcete-li zhubnout bez větší námahy a pouze s úpravou jídelníčku, tak i to je možnost. Stačí mít na paměti pár zásad, které je dobré dodržovat a výsledky se určitě dostaví co nevidět.

                                 1. denně vypít alespoň 2 litry čisté vody
                                2. jíst pravidelně 5krát denně
                               3. do jídelníčku zařadit zeleninu a ovoce
                              4. omezit příjem alkoholu
                             5. denně vypít alespoň jeden šálek zeleného čaje
6. poslední jídlo jíst nejpozději 2 hodiny před spaním

Nejedná se o žádné převratné novinky ve správném stravování, jen bychom měli mít stále na mysli, že snídat máme o samotě, o oběd se podělit s přáteli a večeři věnovat nepříteli.

 

Osobní váha není náš nepřítel

Aby nám hubnutí šlo hezky od podlahy a my byli motivováni ubývajícími kily, vyplatí se pořídit přesnou osobní váhu, která vám sice nic neodpustí, ale zároveň vás nedemotivuje nepřesným vážením, které starší osobní váhy mnohdy vykazují. Dnešní osobní váhy jsou téměř všechny digitální. Díky tomu přehledně a v přesnosti na dekagramy uvidíte vaši aktuální hmotnost. Většina osobních vah má také paměť pro více členů rodiny, tudíž si svou váhu nemusíte nikam zapisovat.

Některé typy vah umí změřit také obsah vody v těle, procentuální množství tuků a svalů.

 

Vážit bychom se měli vždy ve stejnou denní dobu. Nejlépe ráno před snídaní. Není vhodné se vážit navečer, budeme mít vždy vyšší váhu než ráno.

 

Jakou vybrat osobní váhu?

Pryč jsou doby, kdy jsme mohli pořídit jen jeden typ váhy s mírným barevným odlišením. Dnes jsou na trhu krásné osobní váhy, se speciální skleněnou nášlapnou plochou v mnoha elegantních a barevných provedeních, jakým jsou například osobní váhy ETA.

Ideální váhy by měla mít dobře čitelný displej, široký měřící rozsah (alespoň 150 – 160 kg) a kvalitní tvrzené bezpečnostní sklo. Vhod přijde také funkce automatického zapnutí, která začne vážit ihned po postavení na váhu.

Tyto parametry splňuje osobní váha ETA  287090000. Disponuje 6 mm bezpečnostním sklem, vážícím rozsahem 180 kg, indikátorem přetížení a automatickým zapnutím. Navíc váha je v elegantním tenkém provedení. Je pouze 22 mm vysoká. Většina osobní vah čerpá energii z baterií. Váha  ETA  287090000 je vybavena solárním napájením.

Spojením s nadváhou a v rámci našeho zdraví je důležité sledovat i náš krevní tlak. A to neplatí jen pro čtenáře starších 50 let. Zvláště je to důležité v době, kdy nemalá část populace trpí zvýšeným krevním tlakem. Domácí tlakoměr ocení celá rodina. Slouží jako prevence našeho zdravotního stavu jak u seniorů, tak i mladší generace.

S domácím tlakoměrem můžeme předejít nepříjemným zdravotním komplikacím a včas vyhledat lékaře.

Začněme nový rok prožívat s aktivním přístupem ke svému zdraví a věřte, že nikdy není pozdě začít hubnout a zdravě se stravovat. Hubnutí hlavně neberte jako jednorázovou etapu svého života, v tom případě většinou svou váhu rychle naberete zpět. Zdravé stravování a s tím ruku v ruce jdoucí hubnutí je převážně životním stylem. Naučíte-li se správně a hlavně pravidelně stravovat a přidáte k tomu trochu pohybu, sami uvidíte, jak budete pozitivně naladěni a plni energie.

Reklama