Hliníkové lešení jako bezpečný pomocník na stavbě

Dříve si lidé vyráběli lešení z bambusu, pak přišlo na řadu dřevo a dnes je nejpoužívanějším materiálem pro lešení hliník. Proč? Je přece nejbezpečnější!

Dříve se na nějakou tu bezpečnost při stavbě moc nehledělo a pracovní úrazy byly na denním pořádku. Dnes je však situace jiná, bezpečnost práce je jedním z nejdůležitějších bodů hned vedle kvalitně odvedených úkonů.

Každá stavební firma Praha se snaží vyjít vstříc svým zákazníkům a zároveň zajistit bezpečné a pohodlné podmínky pro své zaměstnance. I z toho důvodu pracuje s lešením z hliníku.

Toto moderní řešení patří mezi nejlepší na trhu.

Jaké jsou výhody hliníku jako materiálu pro lešení?

Jak již bylo řečeno hliníkové rámové lešení patří mezi nejbezpečnější lešení na trhu. Důkazem toho je obliba nejen u kdejaké stavební firmě, ale i u soukromých majitelů, kteří konstrukci používají pro zateplování rodinného domu, opravu fasády, čištění okapů, kontrolu střechy nebo komínů apod.

Těch důvodů velké obliby hliníku je hned několik. Především jde o lehkost celého systému a tedy i velmi snadná manipulace s ním. S tím souvisí i rychlá a pohodlná montáž. Lešení je dělané tak, aby i úplný stavební laik zvládl postavení ‘’levou zadní’’, a to bez pomoci líného souseda.

Samostatnou kapitolou je pak bezpečnost rámového lešení. Pamatuje se nejen na stabilní pojízdnou konstrukci, ale i bezpečnostní prvky. Těmi jsou protiskluzové materiály na držících i pochozích částech lešení, pohodlné vstupy jednotlivých pater a bytelné zábradlí. Pro ještě větší bezpečnost je pak možné použít opěrné výložní ramena nebo stabilizátory.

Protiskluzové a vodě vzdorné materiály jsou u moderního lešení už samozřejmostí.

Rámové řešení je vhodné zvláště pro rodinné domy, nerovné terény, stavby, kde je třeba častého přesunu lešení.

Zajímavost

Věděli jste, že maximální povolená výška pro pojízdné hliníkové lešení je 14,30 metrů? Překročení je zakázáno a v rozporu s bezpečností práce. Kromě výšky je pak třeba hlídat i maximální povolené zatížení.

O všech důležitých parametrech hliníkového systému vás bude informovat půjčovna lešení Praha.

Reklama