Handicapovaní jsou vítáni ve Městě rekordů

Máte kamaráda na vozíčku či babičku, která chodí jen o berlích? Kamarádka je nevidomá nebo dědeček nedoslýchá? Vybrat pro handicapovaného člověka výlet není vždy jednoduché – kdo to někdy zkoušel, ví své.

Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit připravilo speciální nabídku, kterou lze využít právě teď! Expozice Zlaté české ručičky Pelhřimov patří k atraktivním turistickým cílům, které jsou bez problémů dostupné i vozíčkářům. Její bezbariérovost je zajištěna prostorným výtahem, který bez problémů vyveze do jednotlivých pater i návštěvníka na elektrickém vozíku.

Zdroj: Dobryden.cz - Na fotografii vidíte vozíčkáře Jiřího Máru, který v letech 2007 - 2011 společně se svým otcem uskutečnil expedice na všechny obydlené světadíly, přičemž o každé cestě napsali knihu a vyprodukovali dokumentární film.
Zdroj: Dobryden.cz – Na fotografii vidíte vozíčkáře Jiřího Máru, který v letech 2007 – 2011 společně se svým otcem uskutečnil expedice na všechny obydlené světadíly, přičemž o každé cestě napsali knihu a vyprodukovali dokumentární film.

Základ expozice tvoří unikátní kolekce více než 90 objektů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček. Součástí výstavy jsou nejen funkční hudební nástroje, vázy a obrazy, ale najdete zde i nejmenší zlatou klec v ČR,  čtyřmetrového plyšového medvěda, nejmenší českou pálenici, funkční mramorové housličky a desítky dalších neobvyklých výtvorů.

K expozici Zlaté české ručičky náleží zahrada, na níž se kromě obřího kuchyňského nádobí (polévkový hrnec o objemu 2 300 litrů, dvoumetrový trychtýř, dvoumetrová čajová konvice a další) nacházejí i sochy vyřezávané motorovou pilou a lavičky pro odpočinek.

Na své si u nás přijdou i nevidomí návštěvníci. Ti mohou sami po hmatu obdivovat rozměry a tvary venkovních exponátů, nebo (po předchozím nahlášení, nejlépe alespoň 3 dny předem) využít ochotného přístupu pracovníků muzea, kteří jim poskytnou výklad a zpřístupní více exponátů, běžně uzavřených ve vitrínách. Samozřejmostí je možnost poslechu zvukových tabulí s údaji o rekordmanském dění.

Zdroj: Dobryden.cz
Zdroj: Dobryden.cz

Pro neslyšící máme též dobrou zprávu – pokud si sebou přivezete tlumočníka do znakové řeči, průvodce přizpůsobí rychlost výkladu jeho tlumočení. Budete tak mít dost času se v klidu rozhlédnout a případně se optat na nejrůznější drobnosti, které vás zaujmou.

Nevidomí a neslyšící mohou zavítat i do naší druhé expozice – Muzea rekordů a kuriozit, sídlící v historické Dolní bráně na pelhřimovském náměstí. V pěti patrech kamenné věže naleznou nejmenší český motocykl, největší pivní tácek, čokoládový zámek a stovky dalších exponátů.

Pro zpříjemnění návštěvy pro hromadné výpravy handicapovaných dále nabízíme:

Zdroj: Dobryden.cz - Na fotografii vidíte nevidomého lukostřelce Jiřího Mojžíška, který dokázal i přes svůj handicap při nástřelu na klasický lukostřelecký terč o průměru 80 cm ze vzdálenosti 30 m dosáhnout 283 bodů z maximálního možného počtu 360.
Zdroj: Dobryden.cz – Na fotografii vidíte nevidomého lukostřelce Jiřího Mojžíška, který dokázal i přes svůj handicap při nástřelu na klasický lukostřelecký terč o průměru 80 cm ze vzdálenosti 30 m dosáhnout 283 bodů z maximálního možného počtu 360.

Otevírací dobu dle přání

Máme otevřeno denně od 9.00 do 17.00 hodin. Není ale problém se dopředu domluvit a pro hromadnou výpravu otevřít expozici s předstihem nebo ji nechat přístupnou déle. Volejte 777 601 304 nebo paní Radku Kotkovou 775 966 303.

Možnost krátkodobého parkování autobusu v blízkosti obou expozic

Váš autobus může zaparkovat cca 100 m od expozice, návštěvníci vystoupí, autobus odjede a ve stanovený čas se vrátí.

Svoji návštěvu si můžete předem objednat na emailu muzeumrekorduakuriozit@dobryden.cz. Pro bližší informace volejte 777 601 304 nebo paní Radku Kotkovou 775 966 303. Máme otevřeno každý den po celý rok a těšíme se na Vás.

Handicapovaní mají svou samostatnou kapitolu i v České knize rekordů (a její anglické mutaci). Jejich nezlomnou vůli vedoucí k neuvěřitelným výkonům nezbývá než obdivovat.

 

Reklama