Feratta Dachstein byla nelítostná, nýbrž krásná zároveň

Dachstein - Krippenstein, Alpy, zdroj: pixabay.com

Feratta Dachstein je již léty opěvovaná zajištěná trasa, kterou v severních Alpách téměř každý rok zdolává můj bratr se svou přítelkyní a která je dle mých slov naprosto nelítostnou stezkou, kterou nejsem schopna zdolat. Můj muž se mne ovšem snaží již léta přesvědčit o opaku a touží po tom, abych v sobě probudila svou dle jeho slov odvážnější stránku. Doposud jsem v sobě ovšem nenašla tolik odvahy na to, abych se na tuto tajuplnou cestu vydala, což se ovšem v loňském roce změnilo.  

Reklama

Tajný výlet k výročí svatby

Můj muž pro mne vymyslel velmi zapeklitý plán, jehož završení se mělo odehrávat právě v Alpách. Feratta Dachstein měla být mým překvapením k výročí naší svatby. Ano, nebyla jsem zpočátku nadšená, jelikož jsem sázela na romantičtější výlet, ovšem velmi jsem se spletla a poté, co jsem okusila tento adrenalinový zážitek, musela jsem uznat, že je můj muž vcelku romantická duše, jelikož jsem doposud neviděla nic krásnějšího než překrásné Stříbrné soutěsky či Ramsau, romantické městečko, kterým protéká překrásná řeka Enns. Nepřeháním, když konstatuji, že Dachsteinský ledovec vám doslova a do písmene vyrazí dech.

Svět, kterému chcete rozumět

Tak přesně takto by se dalo hovořit o severních Alpách, které kromě překrásných sjezdovek, které na toto místo lákají tisíce turistů z celého světa, nabízejí i další úžasná místa. Okouzlí vás nejen okolí, nýbrž i sférická Feratta Dachstein, která se prostě musí odžít. Vidět totiž tu nejkrásnější via ferattu rozhodně stojí za to. Je tedy více než jasné, že příští rok se vydáváme do severních Alp znovu a nyní s sebou rozhodně musíme vzít i naše ratolesti, které sice nebudou zdolávat Ferratu Dachstein, nýbrž místní sjezdovky, které jsou stejně tak krásné. A jelikož se syn „potatil“, jistě ho bude zajímat i jeho první ferratové vybavení, o kterém již nyní dychtivě hovoří den, co den.

Čtenářka Andrea

Reklama