Elixír mládí z Maroka je skvělý na pečivu, s masem i na pleti a ve vlasech

Slyšeli jste o účincích kokosového oleje, ale přesto v kuchyni raději dáváte přednost klasickému slunečnicovému a řepkovému oleji? Rádi byste však nejen vaše klasická jídla vyzkoušeli na oleji, který jídlu dodá zcela jinou chuť? Pokud se kokosovému oleji bráníte, pak vsaďte na arganový olej. Ten oceníte nejen v gastronomii, ale i v oblasti kosmetiky.

Arganový olej si díky svým výživovým vlastnostem a blahodárným účinkům vysloužil přezdívku marocké zlato, někteří ho nazývají jako tekuté zlato a jiní se o arganovém oleji nebojí mluvit jako o elixíru mládí z Maroka.

Marocké zlato v kombinaci s medem chutná nejlépe

Arganový olej je součástí každé kuchyně v Maroku už po staletí. Místní lidé ho ale přidávají nejen do jídla, mnozí s ním startují i den. Vypíjí tak každé ráno až tři lžičky oleje.

Marocké zlato je výborné s medem. Tuto kombinaci pak můžete použít na palačinky, lívance nebo na pečivo. Přidáte-li k tomu navíc ještě rozmixované mandle, dostanete mandlovou pastu, která také výtečně chutná na lívancích i bagetě. Arganový olej se skvěle doplňuje i s masem, a to především s jehněčím a s kuřecím.

Jaké tajemství v sobě arganový olej ukrývá?

V arganovém oleji najdeme celou řadu pro tělo prospěšných látek. Mezi ty nejdůležitější patří esenciální masné kyseliny, které snižují tvorbu vrásek, tokoferoly, které mají antioxidační účinky, a karotenoidy, které chrání pokožku před UV zářením.

Dále pak látka jménem skvalen podporuje imunitu a fytosteroly pomáhají k regeneraci a hydrataci pokožky. V neposlední řadě arganový olej obsahuje vitamíny A, D, E a F, díky tomu olej skvěle vyživuje pokožku, dodává ji svěží a mladistvý vhled a napomáhá k obnově kolagenu.

Elixír mládí zpomaluje stárnutí pokožky

Marocké zlato zpomaluje stárnutí pokožky, působí protizánětlivě a zabraňuje degeneraci buněk. Je také skvělou prevencí proti rakovině kůže. Olej dobře hydratuje suchou pokožku, pomáhá v boji proti akné, jizvám na pleti a nejrůznějším kožním problémům.

Oceníte ho i v případě poškozených a velmi křehkých vlasů a nehtů. Dále arganový olej snižuje zatuhlost kloubů a podporuje cévní systém.

Tekuté zlato naneste na vlasy, obličej i tělo

Arganový olej můžete používat i v kosmetice. Na roztřepené konečky tak vyzrajete tím, že půl hodiny před umýváním si na ně nanesete olej a necháte působit. Koho trápí křehkost vlasů, může olej nanést do celých délek.

Marocké zlato lze vyměnit i za krém na obličej, výborně vám pleť zhydratuje a vyživí. Muži pak ocení tento malý zázrak po holení, kdy skvěle zklidní podrážděnou pokožku.

V neposlední řadě tekuté zlato můžete používat jako prevenci proti celulitidě. Pokud se navíc pravidelně natíráte tělovým mlékem, aby vaše pokožka byla pružná a svěží, pak i v tomto případě můžete místo tělového mléka používat arganový olej.

 

 

Reklama