Elektrické invalidní vozíky pro lepší pohyb a nezávislost

Samostatnost a svoboda je pro každého z nás jedním z nejdůležitějších věcí. Případné omezení pohyblivost a citlivosti dolních končetin však nemusí tuto ztrátu znamenat. Používání invalidního vozíku na veřejnosti se stalo naprosto běžným jevem. Elektrické invalidní vozíky jsou výhodné v tom, že na rozdíl od běžného nevyžadují při běžných činnostech jako je nákup, návštěva známého nebo procházka přítomnost asistenční osoby.

Ovládání vozíku se provádí kolébkovým systémem páček, který není nikterak fyzicky náročný. Toto ovládání je obvykle umístěno na řidítkách, takže je ovládání rukou snadné a rychlé. Sedadlo, opěrky i řídítka jsou plně nastavitelné dle potřeb majitele. Pokud bydlíte ve větších městech, tak se dá s menším elektrickým skútrem najíždět i do autobusů městské hromadné dopravy určeným pro převoz vozíčkářů. Všechny druhy invalidních vozíků mají v zadní části dvě kola, čímž je docíleno dostatečné stability a větší bezpečnosti použití.

Kdo může používat elektrický invalidní vozík?

Elektrický invalidní vozík je standardní pomůckou pro přepravu handicapovaných osob. Z toho důvodu je možné ho řídit po všech veřejných komunikacích. Invalidní vozíky a skútry jsou určeny pro osoby starší 18 let a osoby právně způsobilé.

Nejpopulárnější modely

Mezi populární invalidní vozíky patří Rascal Frontier. Jedná se o čtyřkolový elektrický skútr, který má dojezd až 40 km a maximální rychlost 12 km/h. Mezi jeho výhody patří jednoduché ovládání, světlo a úložný prostor vpředu i vzadu.Invalidní vozík Rascal Frontier, zdroj: www.vozikyprozivot.cz

Invalidní vozík Rascal Frontier, zdroj: www.vozikyprozivot.cz

Další oblíbený model je elektrický invalidní skútr Afikim Breeze S4. Tento čtyřkolový vozík má dojezd 50 km a maximální rychlost 15 km/h. Breeze S4 si dokáže poradit i s převýšením 21 stupňů a uveze až 200 kg. Tento invalidní vozík byl dokonce oceněn v prestižní soutěži RED DOT DESIGN.Invalidní skútr Afikim Breeze S4, zdroj: www.vozikyprozivot.cz

Invalidní skútr Afikim Breeze S4, zdroj: www.vozikyprozivot.cz

Při nákupu invalidního vozíku nebo skútru se ujistěte, že vás prodejce plně zaškolí a naučí vás jak se o vozík starat a jak ho správně používat.

Reklama