Dům a zahrada

Vilapark Klamovka: Ráj klidu v centru Prahy

Rezidenční projekt Vilapark Klamovka spojuje výhody toho nejlepšího z městského i venkovského světa.

Zahradní pergoly – praktický průvodce

Zahradní pergoly jsou více než jen estetickým doplňkem, poskytují stín a zlepšují vizuální přitažlivost, což zvyšuje hodnotu jakékoli zahrady. Jejich rostoucí popularita je důkazem, že lidé objevují radost z pobytu venku ve svém vlastním soukromém prostoru. Tyto struktury lze navrhnout v širokém spektru stylů, od rustikálních po moderní, a stát se tak univerzálním řešením pro mnohé domovy.

Spojte relaxaci s pěstováním: Tipy pro zařízení praktické zahrady

Zahrada je pro mnohé ideálním místem pro relaxaci a posezení s přáteli. Kromě toho ale nabízí skvělou příležitost vypěstovat si vlastní zeleninu a ovoce. Jak tyto dvě věci prakticky spojit a vytvořit multifunkční prostor, ve kterém se budete cítit dobře?

Jak připravit zahradu na jaro: Tipy pro úspěšný start do nové zahradnické sezóny

Nastává období, kdy se zahrada pomalu, ale jistě probouzí k novému životu. Ať už se těšíte na pěstitelské výzvy nebo si chcete jednoduše užít krásné okolí zahrady a relaxovat pod pergolou, příprava na jaro má své kouzlo.

Jak používat nalepovací zrcadla?

Nalepovaná zrcadla jsou inovativním dekoračním řešením. V článku se podíváme blíže na to, jak efektivně využít nalepovaná zrcadla při zařizování interiéru.

Látky: Pestrý svět materiálů a nekonečné možnosti jejich využití

Látky představují mnohem více než materiál pro výrobu oblečení. Může totiž jít o pravé umělecké dílo. K dispozici je spousta různých možností, barev a vzorů.

Sezóna vánočních hvězd se blíží

Pryšec nádherný, známější jako vánoční hvězda se stala jedním ze symbolů vánočních dekorací. Přinášíme praktické rady, díky kterým si hvězdy zachovají zářivé barvy po dlouhé týdny.

Uchovejte ovoce a zeleninu co nejdéle čerstvou. Jahody dejte do octa, ředkvičky do vody

Stává se vám často, že jahody zplesniví, brambory začnou klíčit, mrkev změkne a rajčata zcela ztratí chuť? Člověk si udělá zásobu ovoce a zeleniny, ať už z obchodu či ze zahrádky, v domnění, že bude mít alespoň nějaký čas, kam sáhnout, ale při spotřebě jen zapláče. Přitom uchovat ovoce a zeleninu co nejdéle čerstvou, nemusí být zas až tak těžké. Stačí dodržovat pár základních pravidel.

Snové bydlení na dosah: Průvodce nákupem bytu

Touha vlastnit své bydlení je naprosto přirozená, ale v dnešní době můžete při koupi bytu či domu narazit na mnoho úskalí. Je proto důležité vyvarovat se unáhlených rozhodnutí, důkladně si prostudovat trh, porovnat nabídky, oťuknout si různé realitní kanceláře a podívat se na dostatek lokací, abyste měli opravdu ucelený obrázek svého vysněného bydlení.

Zařizování pokoje krok za krokem: Nenechte si ujít nejnovější trendy

Zaslouží si váš pokoj nový kabátek? Pak jste tady správně. Podíváme se na nejnovější trendy, které hýbou světem interiérového designu a poradíme i to, jak si vůbec najít svůj styl.

Čistota rostlin je klíč k úspěchu. Jak čistit fíkus, kaktus a další pokojovky?

Zalévat pokojové rostliny obvykle nezapomínáme, to samé se ale nedá říct o jejich čištění. Přitom pravidelná údržba pokojových květin je velmi důležitá. Pokud se...

Ledničky jsou na trhu 100 let. Češi je často nemění, více jak polovina lidí...

První model chladicích skříní v kuchyni přišel na trh před 100 lety, u nás se však rozšířil až o 50 let později. Dnes lednička nechybí prakticky v žádné domácnosti, někdy však jde o přístroje, které by se spíše hodily do muzea. Více než polovina Čechů má totiž doma ledničky starší pěti let a v některých domácnostech tyto spotřebiče slouží nepřetržitě i desítky let.

Sever frčí! Objevte venkovní dlaždice ve skandinávském stylu

Sníte o terase jako na severu? Zajímá vás, jaké venkovní dlaždice vybrat a jak doladit celkový vzhled? Povíme vám jak na to!

Domácí mazlíčci a pokojové rostliny: Které jsou nebezpečné a jak postupovat při otravě?

Některé pokojové rostliny mohou být pro domácí mazlíčky nebezpečné, zejména pro psy a kočky, pokud je zkonzumují. Tyto rostliny mohou obsahovat látky, které jsou pro zvířata toxické a mohou způsobit řadu zdravotních problémů. Máte některou z těchto rostlin doma? A víte, co dělat, když dojde k otravě u vašeho domácího mazlíčka?

Doporučujeme