Dovolená pro seniory: Aktivní či relaxační

I když zima nebyla nikterak krutá, načerpat nové síly je zapotřebí vždy. Nečekejte však na hlavní letní sezónu a vydejte se poznávat krásy přírody již nyní. Ať už jste zastánci relaxace či aktivního odpočinku Česká republika toho nabízí pro všechny dostatek.

 

Nabídka seniorských pobytů je čím dál tím větší. Toužíte-li se podívat na sever naší republiky, nebo naopak vás spíše lákají České Budějovice a okolí, pak věřte, že je z čeho vybírat.

 

Relaxace a odpočinek

Je-li pro vás pojem dovolená asociací k odpočinku a relaxaci, pak vás jistě potěší, že pobyty pro seniory se to jenom hemží takovými nabídkami. Stačí si vybrat, kde chcete trávit váš volný čas, a pak už jen relaxovat v sauně, v solné jeskyni, v pivních či v parních lázních, vířivkách anebo na masážích. Těch máte často na výběr i nespočet – lávová, rašelinová, thajská nebo masáž pouze šíje a olejem.

Zdroj: pobytyvcesku.cz
Zdroj: pobytyvcesku.cz
Aktivní dovolená

Pokud jste ovšem zastánci aktivní dovolené a bezduché povalování vám nic neříká, potom si připravte pořádné obutí a plavky k tomu, protože bez nich se neobejdete. V hotelech a v penzionech vám nejčastěji bude k dispozici bazén, fitness, kola či nordic walking. Vězte, že česká příroda je rájem turistických tras. Proto ať už se rozhodnete pro Orlické hory, České Švýcarsko či Třeboňsko, uvidíte, že každý den budete mít kam jít.

 

Balíčky na míru

Dnes jsou již připraveny seniorské pobyty přímo na míru. Je jen na vás, kde budete chtít strávit prodloužený víkend či rovnou celý týden, a zda budete preferovat relaxační dovolenou či druhou variantu v podobě aktivního odpočinku. Navíc můžete svůj pobyt pojmout tematicky a vybrat si jižní Moravu, kde vám večery zkrátí posezení u vínečka, nebo si vybrat kompromis, kde spojíte aktivní dovolenou i s řádným odpočinkem. Stihnout se dá přeci vše.

Reklama