Dotované dovolené pro osoby starší 55 let

V posledních několika letech výrazně roste zájem o dovolené pro seniory, kterou můžete strávit v krásné české krajině nebo v příjemném teple a u moře v zahraničí.

 

 

 

Domníváte se, že dovolená nebo vycestování za poznáním nových míst již není nic pro vás. Můžete být na omylu. Stačí se podívat, jak tráví volný čas penzisté v Německu. Penzi berou jako zasloužené volno, které chtějí užít, proto podnikají četné výlety na české hrady a zámky, ale také cestují po celém světě. Ano naše penze nejsou ani z části srovnatelné s těmi německými, přesto se při výběru dovolené levné dovolené pro seniory nemusíme příliš omezovat.

Někteří se výrazem dovolená pro seniory mohou cítit uraženě, zvláště pokud jsou mladšího věku. Věřte, že to není nic špatného, ale právě naopak jedno velké plus, i když ještě jste v pracovním procesu a neužíváte si penze.

Jestliže jste dosáhli věku 55 let, můžete totiž čerpat finančně zvýhodněné dovolené. Na jedné letní dovolené můžete ušetřit až tisíce korun.

 

Program dovolená pro seniory 55+

Dotovaná dovolená pro seniory je skvělou příležitostí jak se podívat do ciziny, relaxovat u moře nebo poznat historické památky a přitom ušetřit.

Za tímto účelem vznikl program Dovolené pro seniory 55+, který volně navazuje na dotační program španělské vlády pro podporu turismu mimo hlavní turistickou sezónu. Tudíž zájezdy probíhají na jaře a na podzim. Přesto je ve španělských destinacích krásné počasí, které je vhodné na koupání a přitom nemusíte mít strach z tropických veder.

Na finančně zvýhodněné dovolené mají nárok všechny osoby, které dosáhly 55 a více let. Navíc vás za dotovanou cenu mohou doprovázet další osoby mladší věku 55 let, jako například dcera, vnučka, kamarádka a podobně.

U španělských destinací je tento počet omezen na jednu osobu, zatímco u sicilských míst může zlevněnou dovolenou čerpat libovolný počet osob, jestliže aspoň jedna osoba uzavírající cestovní smlouvu dosáhla věku 55 let.

Na dovolenou pro seniory samozřejmě mohou vyrazit také osoby, které nesplňují podmínky přiznáni slevy. Na ně se však vztahuje úhrada plné ceny.

Kde dotovanou dovolenou čerpat?

Finančně zvýhodněnou dovolenou pro seniory můžete čerpat u ověřené cestovní kanceláře Delfín travel, která je na trhu přes 12 let a zvýhodněné programy cestování pro seniory poskytuje od jejich zavedení v roce 2011.

 

Kam se můžete vypravit?

Delfín travel pečlivě vybírá destinace, do kterých se můžete podívat. V současné době je to Andalusie, Sicílie, Menorca, Mar Menor, Korfu nebo Albánie.

Tempo veškerých zájezdů je přizpůsobeno klientům s pokročilým věkem a jejím potřebám. Tudíž se nemusíte obávat rychlého spěchání, stresu nebo jazykové bariéry. V rámci pobytu je zajištěná nepřetržitá péče zkušených delegátů.

Levná dovolená pro seniory je správnou volbou jak navštívit zajímává místa, odpočinout si v komfortním prostředí a zároveň ušetřit.

Reklama