Co potřebuje vaše ložnice

Kromě nějakého toho úložného prostoru na oblečení, je hlavní dominantou naší ložnice postel. Ta by měla být, co nejideálnější pro náš zdravý spánek. Tipy na to, jak vybrat tu pravou postel, jsme již na webu zmiňovali. Dnes se ale zaměříme na to, jak vybrat doplňky k posteli, které nám dopřejí snové spaní.

Polštář a peřina. Dvojice, bez které by spánek nestál za nic. Jako bonus si ale dopřejte třeba dva polštáře a přehoz na peřiny k tomu, který vaším postelím dodá eleganci a zabrání usazování prachu.

Polštář

Někomu postačí jeden větší polštář, jinému je jeden málo, a tak pod hlavou má k tomu další dva malé. Každý jsme originál a každý potřebujeme pro naše pohodlí něco jiného. Ať už ale jsou vaše požadavky jakékoliv, nejsou nesplnitelné. Dnes můžete nakoupit kvantum polštářů za dobré ceny. A je jen na vás, zda preferujete polštář vyplněný chmýřím, peřím, paměťovou pěnou nebo dutým polyesterovým mikrovláknem. Polštář pomůže vaší krční páteři a vy se tak můžete nechat unášet do říše snů.

Zdroj: emi.sk
Zdroj: emi.sk
Přikrývka

I peřin a přikrývek je dnes široká nabídka. Proto pokud bydlíte ve starším domě, kde váš teploměr dosahuje sotva na dvacet stupňů, pak jistě oceníte teplejší přikrývky s přírodním peřím. Naopak připomíná-li váš byt občas spíše saunu, potom raději sáhněte po tenké prošívané dece. A nezapomeňte, že i pro alergiky existuje mnoho druhů antialergických přikrývek.

Přehoz

Přehoz přes zmiňovanou nerozlučnou dvojici je pro některé samozřejmostí. Pro ty, co ale této vychytávce ještě moc neholdují, tu máme hned dvě zásadní výhody. Správně vybraný přehoz, respektive jeho barva či vzory, vám může doladit nebo rovnou změnit vaší ložnici. Dodá jí tu pravou atmosféru. Druhou hlavní výhodou je ochrana vašeho povlečení. Přehoz ho ochrání před znečištěním, opotřebením a prodlouží životnost vašemu ložnímu prádlu. Tak kupte tu přehoz i pro vás a uvidíte, že budete spokojeni.

Zdroj: emi.sk
Zdroj: emi.sk

Nezapomeňte však, že vše vám musí ladit se skříněmi, s tapetou nebo s vymalováním vaší ložnice. Barvy jsou stejně důležité jako samotné pohodlí. Dopomůžou vám k lehkému usínání a k příjemnému snění. Pokud však zvolíte barvu špatnou, v podobě například agresivní červené, jen stěží usnete bez prášku na spaní či se budete probouzet s dobrou náladou. Inspirovat se můžete v internetovém obchodě emi.sk.

Reklama