Chcete si zachovat vitalitu až do vysokého věku? Pomůže vám houba nesmrtelnosti reishi

Chcete si svoje stáří opravdu užít, nikoli ho jenom přežít? Určitě ano, protože ani s přibývajícími roky přeci nepatříte do starého železa. Jistě víte, že k tomu, aby si člověk dokázal život opravdu vychutnat, potřebuje být v dobré tělesné a duševní kondici. Koloběh času sice nedokážeme zvrátit, ale umíme třeba zpomalit stárnutí. Poradíme vám, jak přírodní cestou získáte vitalitu a snáze se vypořádáte s neduhy stáří.

 

Vytvořte synergický efekt

Především zůstaňte aktivní. I poté, co odejdete do důchodu, udržujte si svoje pravidelné rituály, věnujte se koníčkům, choďte často mezi lidi, nezapomínejte na pravidelný pohyb. Podpořte svoji kondici i přírodními způsoby. Výzkumy posledních let ukazují, že existuje řada přírodních látek, které zpomalují stárnutí. Mezi takové látky patří i houba reishi. Je stále předmětem zájmu vědců a nové studie v ní odhalují nové bioaktivní sloučeniny. Vyplývá z toho, že reishi má všestranné použití. Například pomáhá stimulovat mozkové neurony. To je velice důležité, protože pokud budete svůj mozek pravidelně trénovat třeba luštěním hádanek a zároveň zkusíte reishi, dojde k synergickému efektu.

Prodlužte si život až o 16 let

Dalším plusem je, že reishi dokáže prodloužit život. Nejde o žádnou pohádku, ale o tvrzení podložené fakty výzkumů. Studie prokázala, že myším, které pravidelně dostávaly dávky reishi, se prodloužil život i o více než 20 %. Pokud tuto skutečnost přepočítáme na lidský věk, dospějeme k prodloužení života o 7-16 let. A je určitě příjemné dožít se vyššího věku, navíc v dobré kondici, co myslíte?

Pomůže vám s hubnutím

Mnoho seniorů včetně vás se jistě potýká s tím, že není tolik pohybově aktivní jako v mládí. Následkem může být přibírání nadbytečných kilogramů. Často se tak děje u žen po přechodu. Zde musíme proto zmínit další prozkoumanou schopnost houby reishi. Jedná se o to, že zabraňuje vytváření nových tukových buněk, a to i u obézních lidí.  Proto chcete-li hubnout, reishi může být v této snaze velice zdatným pomocníkem.

Reishi Ganoderma, zdroj: www.superionherbs.cz

Náš TIP: Přečtěte si o dalších přírodních pomocnících, které podporují hubnutí.

Útočí na spoustu příznaků

Zároveň reishi velmi příznivě ovlivňuje řadu chorob spojených se stářím. Pomáhá stabilizovat hladinu krevního cukru u diabetu, snižuje riziko kardiovaskulárních chorob, účinkuje proti neurodegenerativním poruchám. Velkou výhodou této houby je skutečnost, že má velmi široké spektrum účinků. Vzhledem k tomu, že se stáří se projevuje celou řadou příznaků. Když dokážete zaútočit na větší množství z nich, efekt působení je mnohem silnější.

S jakou formou reishi se v současnosti setkáte? K dispozici je sušený prášek, extrakt, tedy výtažek z mycelia a prášek ze spór. Nejúčinnější je extrakt v kapslích.

Tři nejdůležitější bojovníci proti stárnutí

V působení proti stárnutí jsou podstatné hlavně tyto tři látky:

  • Polysacharidy, které podporují imunitní systém a přecházejí abnormalitám v cévách. Důležitá je ale optimální koncentrace polysacharidů v extraktu, ta musí být minimálně 40 %, takový extrakt je nejúčinnější.
  • Triterpeny pomáhají snižovat cholesterol a krevní tlak. Eliminují shlukování krevních destiček, které vede k tvorbě krevních sraženin, jež mohou způsobit infarkt nebo mrtvici. Zároveň tlumí alergické reakce způsobené histaminem. Chrání také játra.
  • Peptid z houby Ganoderma Lucidum (což je latinský název reishi), bílkovina se silnými antioxidačními účinky, které jsou stále předmětem výzkumu – chrání například před oxidačním stresem.

    Reishi Lesklokorka lesklá, zdroj: www.superionherbs.cz

Komplexní působení přináší výsledky

Houba reishi má silné účinky právě díky tomu, že působí komplexně na různých místech těla. Chcete-li si zachovat optimální kondici, jde o vhodný podpůrný prostředek. Ne nadarmo se reishi přezdívá houba nesmrtelnosti.

Vynikající účinky při cukrovce potvrzuje například pan Dušan Klega:  Věk 66 let, diabetes II. stupně, měl jsem vysoké hodnoty při měření cukru, které dosahovaly až 20,7. I při zvýšení dávek inzulínu hodnoty neklesaly. Nyní po týdenním užívání ráno na lačno 1 tobolky extraktu reishi se hodnoty snížily na 11 až 13. Jsem velice překvapen, jak asi extrakt dobře působí a doporučuji ho všem diabetikům.

Názor MUDr. Jana K. dokládá, že reishi pomáhá i při terapii nádorových onemocnění:  Píši Vám jako lékař, který pořídil extrakt z Reishi pro svoji maminku. Mohu potvrdit, že vyšší dávky Reishi extraktu ochrání před negativními účinky radioterapie.

A co vy? Vyzkoušíte extrakt z houby reishi?

 

Reklama