Cestování

Krakov je starobylé město polských králů

Plánujete výlet do polského Krakova? Nevíte, co v Krakově navštívit? Doporučujeme navštívit hrad Wawel, historické centrum Krakova i hlavní tržiště.

Rodinný hotel: Vezměte rodinu na dovolenou do Krkonoš

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a turistickým rájem v zimě i v létě. Poznejte obec Benecko a jeho okolí, které nabízí vyžití všem generacím.

Jak k názvu přišel hrad Kost? Napoví pověst o husitském obléhání

Hrad Kost nebyl husité nikdy nedobyli, proto Jan Žižka prohlásil, že je hrad tvrdý jako kost a kost patří leda tak psu. Přečtěte si další pověsti o hradu Kost.

Solný důl Vělička: Bílé zlato polských králů

Solný důl Vělička skýtá 200 km chodeb se studněmi a kaplemi, v jehož stěnách horníci vytesali ze soli kazatelny, oltáře a sochy světců.

Cestování v důchodu? Letos vede u seniorů Řecko

Jak plánovat letní dovolenou? Hledáte bezpečnou, krásnou a blízkou destinaci? Pak letní dovolená v Řecku vás okouzlí. Poznejte nádherné místa Řecku.

Jak vybrat letní dovolenou pro seniory? Zohledněte destinaci, délku letu, termín i cenu

Vybrat vhodný zájezd k moři nemusí být vůbec lehké, především pak pro seniory. Ti totiž mají často specifické požadavky, které...

Manětín, barokní perla západních Čech

Manětín je půvabné městečko ležící na severním Plzeňsku, které láká k rodinným výletům, Podívejte se, co v Manětíně navštívit.

Ze Slavonic, renesanční perly Evropy, do rakouského Dobersberku

Cestovatelské putování ze Slavonic, renesanční perly Evropy, do rakouské obce Dobersberg.

Výšlap na skalní hrad Valečov

Hledáte inspiraci na jarní výlet? Vydejte se v našich stopách na skalní hrad Valečov.

Skalní hrad Drábské světničky

Na západním okraji Českého ráje, nedaleko městečka Mnichova Hradiště, stojí dva zajímavé skalní hrady, Drábské světničky a Valečov.

Senioři u moře: Hitem je léčivé bahno v Mar Menoru

Blahodárné bahenní koupele, které uleví tělu i duši. Nádherné pláže a pověstná španělská pohostinnost. Do Mar Menoru na jihovýchodě Španělska létá za...

Termální lázně v Budapešti

Budapešť je jediným velkoměstem na světě, ve kterém je více než stovka termálních pramenů a studní. Poznejte termální lázně v Budapešti.

Budapešť je městem nevšední krásy

Budapešť, dvoumiliónová maďarská metropole na řece Dunaji, je městem nevšední krásy. Vznikla spojením Budína a Pešti v roce 1873, v době kdy bylo Maďarsko...

Znojemská rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny je naši nejstarší obrazárnou

Ve Znojmě na znojemském hradě stojí románská rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny, která byla postavena v první polovině 11. století. Rotunda...

Doporučujeme