Cestování v důchodu? Letos vede u seniorů Řecko

Konečně máte čas a prostor vyrazit na dovolenou. Důchodový věk je jednou z nejhezčích částí života, všechny strasti již máte za sebou a nyní se můžete těšit z času na sebe nebo vnoučat. Každý si chce ale od dennodenních povinností odpočinout a nechat se hýčkat.

Destinace byste měli pečlivě vybírat, ať už kvůli teplotním rozdílům, délce letu nebo dostupné zdravotní péči. Ověřeným dovolenkovým rájem, kam míří ročně tisíce seniorů, je Řecko. Let do této země a na přilehlé ostrovy trvá zhruba do 3 hodin. Díky tomu, že je v Evropské unii, sem navíc můžete cestovat pouze na občanku.

Krásy Řecka, zdroj: Invia.cz

Tato země nabízí také nepřeberné množství aktivit jako je pěší turistika, cykloturistika, úžasné starodávné památky, panenskou přírodu i krásné průzračné moře. Ať už si pro svou dovolenou vyberete nejvíce navštěvované ostrovy jako Krétu, Rhodos, Kos či Zakynthos nebo menší ostrůvky jako například Santorini, Lefkadu nebo třeba Samos, pohostinnost Řeků pro vás bude další příjemnou záležitostí vaší dovolené.

Santorini, sopečný ostrov souostroví Kyklady

Nadchne vás ihned po příletu, ostrov je vlastně do moře propadlý vrchol sopky. Při zmínce o Santorini se spoustě z vás vybaví bílé domky s modrými střechami a vulkanické pláže černé barvy. Je ideální pro klidnou dovolenou, a to díky tomu, že není útočištěm mladých studentů, kteří jezdí do Řecka za zábavou. Vydejte se na ostrov, který byl již v dávných dobách označován jako „Kallisti“ (nejkrásnější).

Krásy Řecka, zdroj: Invia.cz

Santorini je neobyčejně romantické místo a nabízí úchvatné výhledy. Napadlo vás si obnovit svůj svatební slib? Je ten správný čas a na naprosto ideálním místě. I když je ostrov poměrně malý, najdeme zde i několik památek. Například v Akrotiri můžete navštívit archeologické naleziště mínojské kultury (pochází z období pozdního neolitu – asi 4. tisíciletí př. n. l.), které je jedinečnou památkou tohoto ostrova.

Rhodos, největší ostrov souostroví Dodekanésos

Patří mezi nejnavštěvovanější řecké ostrovy. Těšit se můžete na proslulou řeckou pohostinnost, nekončící olivové háje, antické památky a překrásné pláže s azurovým mořem. Známý je také jako Ostrov slunce, především proto, že patří mezi nejslunečnější místa na světě. Mezi nejzajímavější střediska na ostrově Rhodos patří Kalithea, která je známá zvláště termálními lázněmi jako z pohádek Tisíce a jedné noci. Lázně ležící na břehu skalnaté zátoky navíc v nedávné době prošly rozsáhlou rekonstrukcí a tak si zde můžete v klidu dopřát odpočinku.

Krásy Řecka, zdroj: Invia.cz

Největší perlou ostrova je jeho stejnojmenné hlavní město Rhodos. Jeho středověká čtvrť byla zapsána i na seznam kulturního dědictví UNESCO. Dalším jedinečným místem je poloostrov Prasonisi, kde se mísí Egejské moře se Středozemním a právě za přílivu to uvidíte pouhým okem. Z Rhodosu navíc můžete podniknout lodní výlet i do tureckého střediska Marmaris.

Korfu, zelená perla Jónských ostrovů

Ostrov Korfu je známý jako zelený ostrov s panenskou přírodou, nebo-li také „Smaragdový ostrov“. Není to ale to jediné, proč byste sem měli zavítat. V některých částech ostrova je možné stále najít typické řecké vesničky a poznat trochu z tradičního života Řeků. A jakým aktivitám se zde můžete věnovat?

Krásy Řecka, zdroj: Invia.cz

Díky průzračné vodě je pobřeží ideální k potápění, jásat budou i milovníci golfu a fandové pěší turistiky. Oblíbeným cílem turistů je jako všude jinde hlavní město. Nedaleko Kerkyry se nachází zámek Achillion, jenž zde nechala vystavět rakouská císařovna Alžběta Bavorská, zvaná Sissy. Užijte si krásného dne v zahradách tohoto úchvatného zámku. Dalším plus jsou zdejší pláže, které patří mezi nejmalebnější v Evropě. Zejména jih ostrova se svažuje mírně z kopce a vytváří jedinečné zátoky.

Ať už si vyberete jakýkoliv řecký ostrov, poloostrov či nějaké dovolenkové středisko na pevnině, čekají na vás všude milí Řekové a skvělé kulturní a gastronomické zážitky.

Reklama