Cestování do Asie aneb Jak a proč začít poznávat Asii?

Cestování napříč asijským kontinentem podle mých zkušeností symbolizuje především dobrodružství a střet se zcela odlišným způsobem života, než na jaký jsme zvyklí u nás v Evropě. Dovolená v oblasti Středozemního moře je skvělou volbou pro odpočinek ve stejném komfortu, jako máme v České republice, nicméně Asie je na druhou stranu nejlepším místem pro cestování za dobrodružstvím a rozšířením obzorů.

Nevšední zážitky, které při dovolené v Evropě posbíráte za týdenní pobyt, snadno v Asii získáte během jednoho odpoledne.

Proč zrovna Asie?

Kombinace místních náboženství, přístupu k životu, krásné přírody a také nízkých cen (potraviny, ubytování, služby) dělá v mých očích z asijských zemí nejlepší místo na cestování jak pro mladé, tak i starší ročníky. Skupinkám mladších cestovatelů nabízí osamostatnění a příležitost objevit, že k životu lze přistupovat i jinak, než jak vidí od mládí u nás v Evropě. Osobně jsem takto cestoval s partou kamarádů od Indonésie přes Thajsko, Malajsii až po Laos, a nic v životě mi tak neotevřelo oči jako pozorování způsobu života místních lidí v těchto krajinách.

Socha orla na malajském ostrově Langkawi, Autor Michael Kaňok

Pro cestovatele ve vyšším věku může posloužit vlastně velmi podobným způsobem jako pro mladší ročníky. Důvodem je samozřejmě fakt, že v dobách jejich mládí bylo cestování nedostatkovým zbožím a i pro ně jsou lety do vzdálené Asie obvykle novinkou. Výhodou cestování v současnosti je možnost využití služeb expertů, kteří se na jednotlivé země zaměřují.

Jak se vydat za poznáním?

Jedny z nejlepších specialistů (nejen) na Čínu najdete v cestovní kanceláří China Tours. Právě zde mají desítky let zkušeností s cestováním skrz naskrz zeměmi Asie.

Poznávací zájezdy bych doporučil všem, kdo neradi řeší průběh a organizaci při cestování. Pakliže zvolíte realizaci přes cestovní kancelář, získáte tím kromě samotného zajištění celé cesty i zkušeného průvodce na zájezdu. Jde o specialistu na danou zemi, který se o Vás postará i v případě neočekávaných situací a celý zájezd bude doprovázet poutavým vyprávěním a zajímavými informacemi.

Orangutan na Borneu, Autor Michael Kaňok

Přidanou hodnotu průvodce ocení především ti, kdo jsou méně jazykově vybavení angličtinou, slouží totiž i jako mluvčí celé skupiny. V zemích, jako je Čína, Korea či Japonsko, je průvodce znalý místního jazyka prakticky nutností a právě při cestování do těchto zemích bych služby cestovní kanceláře doporučil nejvíce.

Jaký je Váš názor na Asii? Láká Vás některá země, nebo raději volíte osvědčené klasiky či jiné kontinenty?

Západ slunce nad Phi Phi, Autor Michael Kaňok

Reklama