Červencová soutěž o tři knihy od nakladatelství Portál

Léto už je v plném proudu. V období prázdninových měsíců je více času na odpočinek a čtení, i proto vám přinášíme ve spolupráci s nakladatelstvím Portál soutěž o tři knížky. Avšak nejedná se o ledajaké tituly. Žádné romány z červené knihy tentokrát nečekejte.

Rádi byste svou knihovnu obohatili o nevšední kousek? Pak si pojďte s námi zasoutěžit. A o co že to budeme hrát?

Po stopách stoleté dámy

Autor: i-Senior.cz

Kniha Po stopách stoleté dámy od Lenky Pecharové vznikla ke stému výročí vzniku Československa. Prochází jednotlivými roky republiky a v každém z nich upozorňuje na zajímavosti, které se tehdy staly. Knížka je určena pro děti, které se zábavnou formou dozvědí o zásadních historických událostech. Zároveň se dozví, kdy například vzniklo oblíbené Pexeso, kdo stojí za vynálezem v podobě kontaktních čoček nebo co to znamená zkratka SUNAR. Součástí knihy jsou i dobové vtipy a nejrůznější kvízy. Krásné ilustrace jsou dílem Lukáše Fibricha.

99 her pro trénink mozku u seniorů

Autor: i-Senior.cz

Knihu 99 her pro trénink mozku u seniorů vytvořila významná německá psycholožka Rosemarie Portmann. Jejím cílem je pomoci lidem v seniorském věku znovuobjevit hravost a kreativitu. Kniha je plná herních aktivit, které lze realizovat snadno a bez složitých příprav. Témata sahají od seznamovacích her přes logické hádanky a cvičení na koncentraci až po hry podporující tělesnou zdatnost a pohyblivost.

Mediální mámy a digitální tátové

Autor: i-Senior.cz

Autorem knihy Mediální mámy a digitální tátové je Yalda T. Uhls. Knížka je plna rad, které na internetu nenajdete. Pomůže vám zjistit, co to jsou selfíčka, jak moc život dětí a vnoučat ovlivňuje syndrom zvaný FOMO a jak se zorientovat na sociálních sítích. Tento rádce jednoduchým a srozumitelným způsobem seznamuje čtenáře s tím, jaký vliv mohou mít současná media na naše děti, ale i na nás samotné.

Rádi byste jednu z výher měli doma? Pak stačí, když nám odpovíte na tři soutěžní otázky.

1. Jaké další tři knihy určené dětem vyšly Lence Pecharové v nakladatelství Portál?

2. Kdo přeložil knihu německé psycholožky 99 her pro trénink mozku u seniorů do českého jazyka?

3. Co znamená zkratka FOMO?

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Portál, na jehož webových stránkách najdete správné odpovědi na soutěžní otázky. Odpovědi zasílejte do 31. července na i-senior@email.cz. Do e-mailu nám nemusíte psát kontaktní údaje, na ty se zeptáme až vylosovaných výherců, za to nám napište, o jakou knihu máte zájem. A nezapomeňte se stát také fanoušky naší facebookové stránky i-Senior.

Reklama