Budete se divit, co vaří v českých a zahraničních menzách. Uspěla by u vás univerzitní strava?

Čočka s párkem, Zdroj: Instagram - Mensalicious

Školní jídelny nebyly nikdy příliš v oblibě. Tuhé maso, jídlo nevalného vzhledu a bez chuti. Ta doba již dávno pominula. Ne však úplně. Víte, jak se stravuje mladší generace na univerzitách? Nad některými kombinacemi jídel zůstává rozum stát. Pro srovnání uvádíme také univerzitní gastronomie z polské, německé i švýcarské univerzity.

Reklama

Tisíc lidí, tisíc chutí. Toto rčení platí všude. Obzvlášť, pokud jsou konzumenty děti nebo studenti. Ovšem o studentech se také říkávalo, že mají hluboko do kapsy. A podle toho rčení tak i dnes vypadá gastronomie na některých českých univerzitách. V době, kdy se řeší obezita mladistvých, to vypadá, že kaloriemi se na budoucích inženýrech nešetří.  Některé pokrmy totiž vypadají jako kalorické bomby. Možná také dovedou potrápit žlučník a zažívání. Podívejte se sami ve fotogalerii na konci článku.

Fotografie pokrmů pochází z instagramového profilu Mensalicious, který mapuje podávané obědy na jedné z českých univerzit. Na zveřejněných fotografiích nechybí luštěniny, párky, vajíčka či jitrnice. Co nás udivuje je kombinace řízku či kuřecího stehna s těstovinovým salátem.

Tvůrci profilu Mensalicious při svém studijním putování navštívili také zahraniční univerzitní jídelny. Polské stravování na varšavské univerzitě je podobné naším podmínkám. Ovšem v německé menze jsou k dostání bavorské klobásy a preclíky. Mezi studenty by se nejspíš na pomyslném žebříčku nejlepší univerzitní gastronomie umístila švýcarská univerzita, která servíruje hamburgery.

Podívejte se na srovnání české a zahraniční univerzitní gastronomie. Ochutnali byste?

Hrachová kaše, ČR, zdroj: Instagram – Mensalicious
Kuřecí stehno s těstovinami, ČR, zdroj: Instagram – Mensalicious
Brambory s vajíčkem a kedlubnovým zelím, ČR, zdroj: Instagram – Mensalicious
Řízek s těstovinami, ČR, zdroj: Instagram – Mensalicious
Čočka s párkem, ČR, zdroj: Instagram – Mensalicious
Jitrnice se zelím a brambory, ČR, zdroj: Instagram – Mensalicious
Řízek s bramborem, Varšava – Polsko, zdroj: Instagram – Mensalicious
Bavorské klobásy s preclíkem, Würzburg – Německo, zdroj: Instagram – Mensalicious
Vinná klobása s rýží. Winterthur – Švýcarsko, zdroj: Instagram – Mensalicious
Hamburger s hranolky, salátem a dezertem. Winterthur – Švýcarsko, zdroj: Instagram – Mensalicious

 

 

Reklama