Blahodárné účinky saunování

Blahodárné účinky saunování na lidský organismus jsou známé minimálně od starověkého Říma, kdy bylo lázeňství ve svém největším rozmachu. Kolébkou sauny jsou však severské země, jako Finsko, kde je saunování společenským rituálem.

 

 

O ozdravných účincích saun není nejmenší pochyb. Zvýšená teplota roztahuje cévy a kožní póry, mírní bolesti kloubů, prokrvuje končetiny, uvolňuje svalové napětí a dýchací cesty.

Prudkým ochlazením vyhřátého těla naopak dochází ke stažení cév, čím se posiluje kardiovaskulární systém. Saunování ale není vhodné pro každého, lidé trpící srdečními potížemi by užívání sauny měli konzultovat se svým lékařem.

Trpíte-li častým nachlazením způsobeným nenadálým ofouknutím, když v zimě vyběhnete nedostatečně oblečení z budovy, pak vás pravidelné užívání sauny tohoto neduhu rychle zbaví. Šokovým přechodem z extrémního tepla do rychlého ochlazení se lidské tělo otužuje a posiluje svou imunitu.

Sauna má pozitivní vliv také na pleť. Díky vysoké teplotě dochází k vyloučení škodlivých látek z těla, pokožka se lépe prokrvuje a také dochází k jejímu zpevnění. Sauna je tak vhodná pro léčbu kožních problémů, jakými jsou akné, lupénka, suchý ekzém nebo kopřivka a nejrůznější odřeniny.

Vedle fyzických účinků, má sauna blahodárný vliv také na psychiku. V sauně se příjemně uvolníte a zbavíte stresu.

 

Infrasauna s nízkými provozními náklady

Hlavně v menších městech je saun jako šafránu a ne každý dobře snáší sdílení sauny s dalšími nahými osobami. To však není omezením, se kterým byste se saunování museli vzdát.

Malé infrasauny pro dvě až tři osoby lze umístit do každého bytu. Princip infrasauny není založen na klasickém vytápění, ale na infrazářiči, který nevyhříván okolní vzduch ale přímo objekty nacházející se v sauně.

Kvalitní infrasauny za dostupné ceny nabízí společnost Marimex. Infrasauny od Marimexu vynikají nižšími pořizovacími náklady, vysokým účinkem a nízkými provozními náklady.

Výhodou infrasauny oproti klasické finské sauně je, že spotřebuje méně energie a funguje také za nižších teplot. Obvykle se budete v infrasauně potit už při 30 – 50°C.

Infrasauna je k použití připravenaza 5 – 10 minut od spuštění a jeden cyklus infrasauny Marimex vyjde na pouhých 10 – 15 Kč.

Posílení zdraví tak máte přímo na dosah ruku. Neutrácejte zbytečně za nákup zbytečných doplňků stravy, místo toho raději naslouchejte svému tělu a posilujte jeho imunitu přirozeným způsobem.

Reklama