Bezpečnost na zahradě především

V posledních týdnech jste se mohli na našem webu dočíst mnoho o tom, jak zpříjemnit dětem chvilky na zahradě a jak je vůbec na tu naší zahradu dostat. Dnes tento krátký zahradní seriál o zábavě na vašich zahrádkách ukončíme tím nejdůležitějším, a to je bezpečností.

 

Můžeme pro naše děti vytvořit doslova ráj plný prolézaček, pískovišť, houpaček a mnoho dalšího, ale zapomínat bychom určitě neměli na bezpečnost, ta je totiž vždy především na prvním místě. S tou přichází i zvážení, zda se pustit do výroby zahradních hřišť pro děti po „kutilsku“ nebo raději tuto práci přenechat renomovaným firmám. Přeci jen často po domácku vyrobené věci nemusí dopadnout nejlépe.

Pokud se ale jen rozhodnete, že vy to zvládnete nejlépe, pak všechna starost a všechny problémy spadají na vaši hlavu. Využijete-li ovšem možnost druhou a pořídíte vše u odborníků na slovo vzatých, pak i tentokrát to nebude bez vaší pomoci. Máte totiž opět na výběr. Můžete si buď své vybrané zahradní hřiště pro děti smontovat sami, anebo se od všeho úplně distancovat.

Tak či onak se vámi zakoupené hřiště či jen část, například v podobě houpačky, musí pyšnit zárukou kvality a hlavně bezpečnostním certifikátem, na který se výrobců vždy ptejte. Pokud se tedy rozhodnete, že dětem složíte zábavu na zahradě vy, pak jedině podle návodu. V případě reklamací či úrazů to bude právě dodavatel, kdo bude zodpovědný. „Machrovinky“ tedy stranou a nesnažte se udělat dojem, že vy návod přece nepotřebujete.

Poslední varianta, kde jste zcela z obliga, je, že vše necháte na jiných. Úkolem vaším, respektive dětí, bude pouze vybrat „zahradní zábavu“. A po posledním šroubku pak už bude jen a pouze na dětech, jak se vyřádí na čerstvém vzduchu pod vaším dohledem daleko od počítače, televize a hlavně plného nástrah internetu.

Reklama