Bez čeho se rekonstrukce bytu neobejde

Rekonstrukce bytu sebou přináší mnoho práce a také mnoho nejrůznějších komplikací. Pokud nevynikáme v kutilství, je lepší na tyto práce přizvat odborníky. V tomto článku přiblížíme hrubý proces celé rekonstrukce.

 

Rekonstrukci většinou začínáme bouráním příček a samotnou přestavbou. Než to však uděláte, obstarejte si patřičné stavební povolení. Nic nebourejte ze své vůle. Můžete tím narušit nosné příčky bytu.

 

Elektroinstalace

Po vybourání přichází na řadu nová elektroinstalace, která musí mít platnou revizi. Žijete-li v Praze, zajistí vám kontrolu elektro revize Praha.

Od věci určitě není také revize plynu. Samotný únik plynu je vážnou záležitostí, která může mít katastrofální následky. Jak právě zjistit únik plynu a co v této chvílí dělat se dozvíte v našem starším článku Jak zjistit únik plynu. Revize je nutná jednou do roka u všech plynových spotřebičů z prostého důvodu. Doklad o revizi slouží jako potvrzení, že je váš spotřebič v bezvadném stavu. Došlo-li by k nehodě související například s vaším plynovým kotlem a vy byste neměli platnou revizi, bude na vás kladena odpovědnost za vzniklé škody. Kontrolu a servis vašich plynových spotřebičů provede revize plynu Praha.

 

Montáž sádrokartonu

Máme-li hotovou elektroinstalaci, respektive připravené vývody na zásuvky a světla, přichází na řadu například vytvoření stropních podhledů nebo nejrůznějších interiérových předělů a příček ze sádrokartonu. Sádrokartony Praha vám zajistí kompletní služby. Od projektování sádrokartonových konstrukcí, montáží příček a podhledů až po interiéry ze sádrokartonu na klíč.

 

Vymalování

Když všechny tyto úpravy zvládneme, stačí už „jen“ vymalovat. Jenže ani to vymalování nemusí být hračka. Je zapotřebí vyklidit místnosti, zakrýt nábytek, náročným se stává výmalba stropů a také samotný úklid. Navíc výmalbu bytu neprovádíme jen při rekonstrukci, ale alespoň jednou za dva roky. Malíři pokojů Praha nám tyto činnosti ušetří. Profesionálně vymalují a ještě uklidí.

Čas od času potřebuje i náš dům vhodné ochranné a udržovací nátěry. S nátěry domovních fasád, střech, ocelových konstrukcí nebo nátěry plotů odborně poradí a pomůžou natěrači Praha.

Společně jsme prošli nejdůležitější činnosti, které jsou nutné při rekonstrukci bytu. Věříme, že vám pomohou v realizaci nových úprav a inspirovat se můžete v tomto článku Z nudného paneláku mají luxusní pohodlné bydlení.

Reklama