Babské rady do domácnosti

Každá rada je dobrá. Proto Vám přinášíme pár dobrých tipů, jak v domácnosti lépe uspět. To, že zaručeně fungují, si můžete doma vyzkoušet i Vy sami.

 

 

Varná konvice

Vodní kámen se snad udělá úplně všude a ani varná konvice se mu nevyhne. Proto, když se i Vám objeví vodní kámen ve varné konvici, dejte do ní deci octa a do zbytku natočte vodu. Nechte asi 10 minut působit, pak jen konvici vypláchněte a máte po problému.

Mušky v květináčích

Také se Vám často kolem rostlin v květináčích objevují malé černé mušky? Zbavit se jich není takový problém, jak by se mohlo zdát. Stačí, když na zeminu rozsypete vyluhovaný černý čaj. A pak už mušky zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Zašlé zlato

Nevíte si rady, jak se zbavit zašlého vzhledu Vašich zlatých prstýnků, přívěsků nebo náramků? Navlhčeným kouskem vaty, na který nasypete trochu prášku do pečiva nebo cigaretového popelu, docílíte opět nového vzhledu.

Dřevené vařečky

Určitě to znáte také, po častém používání dřevěných vařeček a prkének se Vám nepříjemně zbarví. Rada, jak na to, je jednoduchá. Potřete vše octem nebo citronovou šťávou a nechte přes noc působit. Vařečky budou zase jako nové.

Ucpaný dřez

Zase se Vám ucpal kuchyňský dřez a všelijaké prostředky Vás už nebaví stále kupovat? Pak pro Vás máme jedinečný tip. Prášek do pečiva je to pravé, co potřebujete mít doma po ruce. Nasypte ho do výlevky, nechte pár minut působit a pak jen stačí propláchnout vařící vodou.

Prach

Na kuchyňské lince se Vám zase usadil prach, který spolu s mastnými usazeninami tvoří těžko odstranitelnou vrstvu? Jenže komu by se chtělo každý týden lézt po kuchyni a prach utírat. Proto stačí, když si vršek linky pokryjete fólií, kterou na krajích přilepíte a jednou za půl roku vyměníte za novou.

Reklama