Babičko a dědo, pojďte k nám tvořit

Výtvarné kurzy pro seniory, zdroj: Ateliér ŠUM – Školička U sv. Michala, www.kurzyuzuzy.cz

Máte rádi výtvarné umění, ale zatím jste to sami nezkusili? Pak nyní je ten nejlepší čas osedlat nového koně, koníčka.

Reklama

Ano někdy to tak ze začátku bývá. Koník se vzpouzí a běží si kam chce. Postupně se však učíte, jak přitáhnout té živelnosti otěže. Barvy se ze začátku míchají, jak utržené ze řetězu a štětec je nedokáže zklidnit. To až vaše ruka, která je hodinu od hodiny zkušenější. To jednou dokáže. Vůbec, opravdu vůbec nevadí, že to  za celý její dosavadní  život ještě nezkusila. Přemluvte ji, vezměte ji sebou. Tu nezkušenou bázlivou kamarádku.

Stačí udělat první krok

Snažím se zde popsat obavy a strachy, které měli snad všichni senioři, kteří přišli k nám do výtvarných kurzů.

Samozřejmě, že se nesvěří hned ve dveřích. Postupem doby je malování, kreslení, keramika , či textilní techniky uvolní a oni na moji otázku otevřeně odpovídají. Sami sobě se pak diví, jak jen se mohli tak bát, že neobstojí, že to neumí, co tady vlastně dělají… Udělali velký pokrok, jsou schopni otevřeně přiznat svoji slabost. To proto, že jsou v bezpečném prostředí.

Malování na textil,
Ateliér ŠUM – Školička U sv. Michala, www.kurzyuzuzy.cz

Čeká vás přijetí

Přijetí takových, jací jste, originální, jedineční, se slabostmi. Poslední dobou si tak nepřijdete a máte pocit, že nedokážete to, co dřív? Poznáte, že nejste v tomto pocitu sami. Ve výtvarném kurzu pro seniory to tak mají všichni, a proto se vzájemně podpoří. Díky vzájemné podpoře lektorů a nových přátel  z  té vadnoucí květiny během pár lekcí vytváření v artklubu vykvete téměř nová barevná kytka.

Světe div se

A začnou se dít věci. Vnoučata od vás budou chtít nakreslit koně, snacha udělat květináč na její suprbio byliny a syn si bude přát malovanou kravatu z hedvábí.  Manželovi nestihnete uvařit oběd, protože budete v artklubu. Manželka na vás bude čekat marně čekat s obědem, protože vy zase couráte po klubech, tedy artklubech. No ale vysvětlujte to, když to prostě nemůžou pochopit….

Koníček se už s vámi pěkně prohání

Překonáte první váhavé krůčky, první nezdary. Občas se vám něco nevydaří podle představ, ale pořád se zlepšujete. Přeskočíte první překážku a statní jdou již jak po másle. Máte chuť tvořit, vytvářet. Máte chuť hledat inspiraci. Díváte se na svět jinýma, zkoumavýma očima.

Výtvarné kurzy pro seniory,
Ateliér ŠUM – Školička U sv. Michala, www.kurzyuzuzy.cz

Seznamte se. Jsem váš nový koníček

Teď nastala ta chvíle, otěže již plně ovládáte. Vaše ruka je jistá, vaše mysl je soustředěná, duše spokojená, tvoříte, hrajete si, učíte se. Malujete, kreslíte, vytváříte keramiku. Opět si věříte, jste naplněni.  Našli jste svého koníčka.

To zní jako recept na spokojený život

Tak přijďte do Ateliéru ŠUM. Najdete zde výtvarné kurzy pro seniory jako je kreslení, malování, keramika, paličkovaná, či šitá krajka, tkaní, artklub a jiné. Najdete zde možná i svého nového koníčka.

Pak to vše při výtvarničení probereme.

Těším se. Zuzana

Autorka: Zuzana Klápšťová
Ateliér ŠUM – Školička U sv. Michala
www.kurzyuzuzy.cz

Reklama