Ani s brýlemi a s šedesátkou na krku se nemusíte vzdávat líčení

Celý život jste viděla jako ostříž a nyní s přibývajícími léty přestáváte vidět nejen na blízko, ale i do dálky? Pak vás brýle nejspíš neminou, rozhodně ale nevěště hlavu. I s brýlemi můžete být šmrncovní dámou a nemusíte se vzdávat líčení. Jen je nutné pamatovat, že líčení pod brýle se řídí zcela jinými pravidly.

Trpíte krátkozrakostí? Brýle na dálku oči opticky zvětšují, proto při líčení volte raději tmavší barvy. Oči můžete orámovat tmavou tužkou, díky tomu docílíte lehkého zmenšení očí. Jen při stínování na pohyblivé víčko naneste světlejší stín, jinak budete působit unaveně a otekle. Pro rozjasnění pohledu můžete navíc nanést třpytivý stín pod obočí i do koutku oka.

Trpíte dalekozrakostí? Brýle na blízko oči opticky zmenšují, proto se snažte oči rozzářit světlými barvami. Zapomeňte na černou spodní linku i líčení spodních řas, mnohem lépe uděláte, když spodní řasy nebudete líčit a linku nakreslíte světlou tužkou. Díky tomu předejdete i nežádoucímu zdůraznění váčků a kruhů pod očima. Jestliže vás ale přeci jen trápí kruhy pod očima, pak je zamaskujte žlutým korektorem.

Obočí je rám obličeje, nikoliv brýle!

Vybrala jste si velké obroučky, a tak si říkáte, že obočí nemusíte řešit? Omyl! Obočí nikdy nepodceňujte. Nad brýlemi by vždy mělo být dostatečně viditelné. Není-li tomu tak, pak ho zkuste nadzvednout a zafixovat gelem, díky tomu se vaše obočí za celý den vůbec nikam nehne, i přestože si za den několikrát brýle nandáte a sundáte.

Pokud máte tenké a řídké obočí, zkuste si ho dokreslit pomocí tužky a stínů. Nevíte-li si rady, navštivte kosmetičku, která vám s úpravou pomůže. Vy už si poté budete jen udržovat tvar a dokreslovat dle instrukcí.

Zapomeňte na extra dlouhé řasy a raději vsaďte na výrazné rty

V optice vás nejvíce zaujaly decentní malé obroučky? Potom prostoru pro líčení, příliš není. Čím větší brýle si pořídíte, tím více make-upu můžete zvolit. Na toto pravidlo je vhodné pamatovat už při výběru brýlí.

Při výběru řasenky zas nezapomínejte na to, že pod brýle je nežádoucí mít extra dlouhé řasy, které se vám budou zachytávat o sklíčka. V drogerii raději sáhněte po objemové řasence, která řasy příliš neprodlužuje.

Co si ale naopak prodloužit můžete, je oko. Nevíte, jak? Přeci horní linkou. Takzvané kočičí oči s černou linkou zakončenou zobáčkem směrem ke konci obočí sluší téměř každé ženě. Takové líčení pohled výrazně zjemní. Bohužel naučit se krásnou horní linku není nic lehkého, proto pokud se vám napoprvé nepodaří, nezoufejte. Je to o cviku.

Milovnice rtěnek jistě potěší, že výrazné rty jsou v kombinaci s brýlemi žádoucí. I přestože se nalíčíte výrazněji, brýle oči vždy mírné utlumí, proto můžete volit výraznější rtěnku.

 

TIP: Sjíždí vám brýle po nose dolů? Neustále si je musíte jedním prstem posouvat výš? Naneste si na hrot nosu podkladovou bázi na stíny, díky tomu se brýle nehnou z místa.

 

Reklama