Aktivní dovolená teď letí

Léto už se kvapem blíží a mnoho ženám se už teď objevují mžitky před očima. Novoroční předsevzetí o hubnutí opět nevyšlo, a tak v plavkách budeme letos vypadat stejně jako loni. Proč se tedy opět trápit černými myšlenkami nad dietou a cvičením a nevyřešit letní dovolenou trochu šalamounsky.

Ne vždy musí být prázdninové trávení u moře pouze v podobě „válení se“ u moře, opalování a přejídání. Často při výběru dovolené „all inclusive“ si ještě naopak nějaké to kilo přivezeme i domu. Co takhle ale pro změnu letos vyzkoušet aktivní dovolenou, ať už u nás v Čechách nebo kdekoliv jinde v zahraničí. Vybočme z klasického stereotypu, kdy přijedeme k moři a každý den celý týden trávíme úplně stejně. Ráno snídaně, dopoledne opalování na pláži, párkrát zaplavat k bójkám a zpět a opět opalování, v poledne oběd a večer večeře. Občas si ti aktivnější z nás přidají do programu sem tam nějaký výlet či večerní procházku.

Zkusme ale vzít letní dovolenou za jiný konec. Vždyť pobytů s cvičením pro ženy je čím dál tím víc, a jakmile se jednou okusí, ženy už nechtějí jinak.

Při sportu se člověku uvolňuje adrenalin v těle a nemusí se nutně jednat o extrémní formu sportování. Dnes již existuje mnoho nabídek aktivní dovolené pro rodiny, takže nemusí se jednat pouze o dámskou jízdu. Chodíte-li rádi po horách, pak zkuste vyrazit do českých hor, kde si nejen protáhnete celé tělo, ale i provětráte hlavu díky čerstvému horskému vzduchu. Pokud máte raději aerobik, jógu či dnes tolik všemi generacemi oblíbenou zumbu, pak si zpříjemněte nudnou dovolenou třeba právě jí.

Neváhejte tedy a zapojte vaši fantazii a hlavně celou rodinu. Vyberte si vámi oblíbený sport či aktivitu a spojte příjemné s užitečným. Uvidíte, že i po sportovní dovolené u moře přijedete odpočatí a zregenerovaní.

Reklama