5 Tipů jak ušetřit na vodném

Zapomeňte na drahé balené vody a dlouhé vylehávání v plně napuštěné vaně. Pokud si přejete snížit účty za vodné, přinášíme pět tipů co změnit, abyste za vodu už neplatili „majlant“.

 

 

 

 Voda z vodovodu

Je tu hned několik důvodů, proč pít právě vodu z vodovodu. Kohoutek máme doma přeci každý a není nic levnějšího než se napít právě vody z něj, ta je totiž 150krát levnější než litr kupované vody. Další výhodou je její dostupnost, nemusíte přeci tahat těžké lahve z obchodů a hlavně ji máte po ruce vždy a všude. A hlavně pak nemáte plnou hlavu starostí, co s přebytečnými prázdnými lahvemi, opět ušetříte i naše životní prostředí a hlavně také vaše tělo. Protože oproti sladkým kalorickým limonádám nenajdete nic zdravějšího, co by vašemu tělu prospělo.

Pákové baterie

Patříte k těm, kteří mají doma ještě stále starou klasickou baterii? Pak si ještě dnes zajděte koupit pákovou. Nejen že vypadá o mnoho lépe, ale hlavně jste schopni zredukovat množství použité teplé vody až o 40 %. A koupíte-li si rovnou termostatickou směšovací baterii, získáte teplou vodu o požadované teplotě během pár sekund.

Vana versus sprcha

Také milujete vylehávání ve vaně plné pěny? Tak na to rychle zapomeňte a začněte se sprchovat. Ušetříte tím až 60 l vody, pokud si ale koupíte úspornou hlavici, pak to bude ještě mnohem více. A nejen čas a peníze díky tomu budete mít nazbyt, i vaše tělo vám poděkuje, protože sprchování je pro něj mnohem zdravější způsob mytí.

Mytí nádobí

Jedna z rad, jak ušetřit peníze, zní „nikdy, ale opravdu nikdy nemyjte nádobí pod tekoucí vodou.“ Natočte si raději dřez do poloviny teplou vodou a pak jen nádobí rychle opláchněte od saponátu. Stejně tak postupujte, i pokud si nádobí předmýváte před uložením do myčky. Při mytí nádobí ušetří také myčka nádobí, která za jeden běžný cyklus pro 9 sad nádobí spotřebuje přibližně 10 litrů vody.

Úsporné splachování

Máte doma starou toaletu, která vám neustále protéká a vás už ji nebaví neustále opravovat? Pak je ale řešení jednoduché. Kupte si novou, která vám protékat už nebude. Můžete si ji dokonce vylepšit tím, že do nádržky na vodu dáte úsporné závaží, které vám spoustu vody ušetří. Pokud si koupíte rovnou WC se dvěma tlačítky, uděláte ještě líp. Jedno totiž slouží na úsporné splachování automaticky.

 

 

Reklama