3 rady pro výběr nejlepších a levných antigenních testů

Potřebujete si pořídit antigenní testy? V takovém případě je dobré vědět, co všechno se vyplatí sledovat, aby byla pořízená varianta dostatečně kvalitní a ještě za dobrou cenu. V článku najdete hned několik praktických rad, které vám s tím pomohou.

Vyberte si antigenní testy s certifikátem

U antigenního testu je velmi důležitá přesnost výsledku. Ty kvalitní mají potřebné certifikáty, které značí důkladné testování. Nabízí tak přesnost kolem 95 procent, což je v zásadě dostačující. Výsledek samozřejmě mohou ovlivnit i další faktory, jako je špatný odběr vzorku z nosu či slin, nebo fakt, že infekce je slabá, takže není detekovatelná antigenním testem. Ty mají největší průkaznost ve chvíli, kdy je vir silněji pomnožen, takže je i největší riziko šíření nákazy po okolí. Z toho důvodu je dobré zaměřit se i na preventivní testování například ve chvíli, kdy se budete chtít vypravit na návštěvu či na nějakou akci.

Nakupte balení o více kusech

Jakmile si zvolíte optimální značku a provedení antigenního testu s certifikátem, přichází na řadu výběr balení. Mnohdy si můžete zakoupit jednotlivé kusy, ale v takovém případě je cena o něco vyšší v porovnání s nákupem celého balení. Tam najdete deset až dvacet testů a během běžného života je pro vlastní použití či pro rodinu jistě využijete. Cena za jeden kus může být u většího balení nižší až o desítky korun.

Objednávejte na specializované internetové lékárně

V kamenných obchodech samozřejmě také můžete zakoupit dobré a cenově výhodné antigenní testy. Nevýhodou však je obtížnější porovnání cen. Na internetu mnohdy narazíte na opravdu výhodné nabídky. A když si náhodou nebudete jistí, stačí si ceny během pár kliknutí porovnat i jinde. Díky tomu snadno zvolíte takové antigenní testy, které jsou za nejlepší možnou cenu.

Reklama