Známe mistra ČR ve Scrabblu

Čtvercová hrací plocha, 100 hracích kamenů, napětí a pekelné soustředění – tak to vypadalo o minulém víkendu v Hostinném, kde proběhl 21. ročník Acutil Mistrovství ČR 2014. Letošním mistrem se stal dlouholetý hráč a příznivce Scrabblu Martin Kuča, který ve finále porazil Břetislava Bastu.

 

Potřetí se mistrem republiky stal Martin Kuča

“Martin Kuča je bývalý juniorský vítěz a nejčastější účastník finále mistrovství republiky. Z deváté finálové účasti vytěžil svůj třetí titul. Poprvé se stal mistrem v roce 2008, podruhé v roce 2012 a potřetí letos. Baví ho to, co nás všechny – hrát Scrabble, potkávat se s přáteli, udržovat a rozvíjet svůj mozkový potenciál. Mezi scrabblistkami si našel i svoji ženu,” říká o letošním vítězi předseda České asociace Scrabblu Pavel Vojáček.

 Ze známějších osobností se mistrovství letos opět zúčastní Vítek Sázavský, zpěvák a muzikant ze skupiny Neřež (dříve Nerez), stejně jako v předchozích letech, letos se umístil na 16. místě.

 “Nejhodnotnějším slovem bylo slovo „CHRÓMUJI“ za 128 bodů, které položil loňský mistr Pavel Podbrdský. Nejmladším účastníkem byl můj dvacetiletý syn, nejstaršímu účastníkovi bylo 62 let,” dodává k letošnímu mistrovství Pavel Vojáček.

Reklama