Zbavte se bolesti zad, páteře i kloubů automasáží

Sedavé zaměstnání, špatné držení těla a minimum pohybu si velmi často vybírá velkou daň. Bolest zad dnes trápí mnoho z nás napříč generacemi. Ve stáří se ale bolest ještě zhoršuje. Poté přichází na řadu léky, alternativní léčba a občas i operace.

 

Bolest zad vychází z páteře, která je v našem těle alfou a omegou. Pro správné fungování je velmi důležitý pohyb. Jen tak se k našim obratlům dostanou potřebné látky, které proudí tělem.

Operace je až posledním řešením

Nemá-li člověk bolest zad způsobenou z určitého mechanického či degenerativního poškození, pak není vždy nutná operace. Mnohem lepší volbou je alternativní léčba. Jestliže patříte mezi ty, kteří tento obor zcela odmítají, zkuste začít pozvolna například masážemi. Pomoci od bolesti zad vám ale může i akupunktura nebo Dornova metoda.

I přes alternativní metody je nejdůležitější již několikrát zmiňovaný pohyb, není vhodné podceňovat také stravu. Nezdravý jídelníček vede k nadváze a i ta je pro naše tělo velmi nebezpečná. Udržovat se ve stále svěží kondici je proto nutné v každém věku.

Masáž je dostupným a pohodlným řešením

Je tedy řešení, jak si pomoci od bolesti zad v pohodlí domova a bez operací? K pohybu a k vyvážené stravě přidejte masáže, popřípadě automasáže. Právě ty jsou účinnou a hlavně dostupnou metodou.

Masáž zad a páteře si může dopřát každý z nás. Není potřeba dlouholetých zkušeností, ale jemnosti a citu v ruce. Navíc zvolíte-li k masáži produkt, který bolest ještě zmírní, pak máte dvojnásobný účinek zaručen.

Zdroj: Divway.com
Zdroj: Divway.com

TIP: Vyzkoušet můžete například český bylinný sprej Spina. Ten stačí na postižené místo dvakrát až třikrát denně aplikovat a lehce vmasírovat. Sprej obsahuje květ bezu černého, nať benediktu čubět, plod fenyklu, křen kostivalu, nať mateřídoušky úzkolisté, kořen puškvorce obecného, lékařský líh a vodu. Jeho velkou výhodou také je, že je neparfémovaný.

Reklama
SDÍLET