Zázrak doby, zvaný Thermomix

Vařit si v dnešní době sami pro sebe, není nic levného a ani zábavného. Často se tak uchylujeme k rychlému občerstvení venku anebo na rychlo doma splácáme pár ingrediencí z ledničky. Většinou se však jedná o polotovary a vysoce kalorická a nezdravá jídla, po kterých opět brzy přijde hlad.

My vám ale dnes představíme jeden ze zázraků dnešní doby, zvaný Thermomix. Možná jste už o něm slyšeli, možná ale ne. Takže pokud nevíte, o čem že je řeč, pak dnešní článek je určen právě pro vás.

Thermomix je zázrak doby, který zastane hned několik kuchyňských přístrojů najednou. Nejen že umí mixovat, hníst, mlít a míchat, ale také v něm bez problému uvaříte chutná a zdravá jídla. Jedná se tedy o mixér, hnětač, kuchyňskou váhu, pánev, hrnec, parní hrnec, mlýnek, šlehač, krouhač, drtič, vařič v jednom. Uvaříte v něm jednoduše cokoliv a hlavně zdravě. Nepotřebujete k tomu žádný olej či jiná dochucovadla.

Ať už se rozhodnete doma podávat polévku, pizzu, sladký moučník, anebo snad domácí pečivo, vše v Thermomixu snadno připravíte. A nejen po této stránce ho budete milovat, díky snadnému ovládání se jeho funkce naučí každý, a o úsporné spotřebě elektriky ani nemluvě.

A co si v Thermomixu můžete připravit?

Jogurtový nápoj

Co budeme potřebovat: 1 řecký jogurt, 100 ml vody, 1 lžička kardamomového prášku, 10 kostek ledu, 200 g ovoce (podle chuti můžete použít broskve, banán, jahody, mango, maliny, …) Příprava osvěžujícího nápoje je během dvou minut hotová.

Nuttela

Co budeme potřebovat: 90 g cukru moučka, 60 g lískových oříšků, 100 g nalámané čokolády, 70 g másla, 1 odměrka mléka. Nutellu máte do 10 minut hotovou a jistě ji ocení nejen vaše děti.

Krémová cuketová polévka

Co budeme potřebovat: 1 kus cibule, 1 stroužek česneku, 1 lžička oleje, 1 lžička másla, 500 g cukety, 600 ml vody, 2 kostky hovězího bujonů, 25 g hladké mouky, 1 lžička soli, špetka pepře, 2 špetky muškátového oříšku, 100 g smetany. Rychlou večeři máte do 20 minut hotovou.

Pokud vás zajímají další recepty, které v zázraku dnešní doby, zvaném Thermomix, můžete vytvořit, pak se podívejte na www.svetreceptu.cz. A pokud vás nějaký recept nadchne natolik, že byste si ho chtěli doma uvařit, pak si můžete Thermomix nezávazně vyzkoušet v pohodlí domova. Stačí se jen zaregistrovat na stránkách https://thermomix.vorwerk.cz/cz/domluvit-si-predvedeni a domluvit si předvedení přístroje

 

Reklama