Zářivý úsměv díky estetické stomoatologii

Zdravý chrup je základem spokojeného života a také osobní vizitkou zdravého životního stylu. Jenže ne vždy nám zuby slouží podle našich představ. Špatnou hygienou, nemocemi ale také stářím chrup oslabuje a ztrácí na své kráse. Za přispění kvalitní péče a estetické stomatologie však můžete mít krásné zuby v každém věku.
Zářivý úsměv je půl zdraví

Zářivý úsměv je vždy přijímán daleko lépe než zažloutlé zuby s pigmentovými vadami. Stejně jako šaty dělají člověka, lze to samé říci o dobře udržovaném a bílém chrupu. Bohužel postupem času a vlivem nezdravé životosprávy, mezi kterou patří kouření a nadměrné pití kávy nebo konzumace sladkostí, začnou zuby ztrácet svou přirozenou barvu a mají tendenci žloutnout.

Naštěstí i na zažloutlé zuby existuje řešení v podobě bělení zubů. To může být provedeno ambulantním ošetřením za pomoci laseru, nebo prostřednictvím speciálního plastového nosiče, který si společně s bělící pastou můžete na chrup nanášet v pohodlí domova. Bělení laserem provádí zubní klinika v Brně a ošetření je naprosto bezbolestnou metodou s okamžitým účinkem. Pro dlouhodobé udržení stálosti odstínu je vhodné laserové bělení zkombinovat s domácím bělením.

I v pokročilejším věku se tak již nemusíte stydět za svůj zašlý chrup a stále můžete své okolí příjemně zaujmout.

 

Vypadl vám zub? Nezoufejte

Trpíte-li například paradentózou, bývá častým případem ulomení zubu nebo rovnou jeho vypadnutí při kousnutí do jablka, topinky a dalších tvrdých potravin. Abychom se mohli opět bez zábran usmívat, je zapotřebí vypadlý zub co nejdříve nahradit.

Nabízí se dvě řešení – zubní implantáty nebo zubní můstky. Nejvhodnějším řešením jsou právě implantáty. Jejich hlavní výhodou je to, že není zapotřebí brousit zdravé zuby, abychom mohli nahradit jeden či více chybějících zubů, jak tomu bývá v případě zubních můstků. Snímatelná náhrada nesená implantáty navíc lépe drží a je stabilní.

Naopak zubní můstky jsou sice levnější na pořízení, ale jejich nevýhodou je nutná fixace k minimálně jednomu pevnému zubu a obroušení zdravých zubů sousedících s náhradou. Obroušení výrazně snižuje životnost zdravých zubů a v případě, že jeden ze zdravých fixačních zubů vypadne, musí se kompletně znova zhotovit také zubní můstek. Životnost zubních můstků je tak velmi omezená.

 
Ceny zubních implantátů

Zubní implantáty jsou dražší než zubní můstky, na druhou stranu vyšší cena je vykoupena takřka neomezenou životností, lepší fixací a stabilitou. Pacient navíc implantované zubní náhrady rychle přijme za své. Cena zavedení zubního implantátu se pohybuje okolo dvanácti tisíc.

Ordinace zubní kliniky Louda, zdroj: Zubní klinika Louda
Ordinace zubní kliniky Louda, zdroj: Zubní klinika Louda
Specializovaná zubní klinika

Máte-li problémy s chrupem, které se týkají chybějících korunek, paradentózy nebo pouze zažloutnutí zubů, neváhejte se obrátit na prověřené zubní kliniky. Specialistou v oboru estetické stomatologie je zubní klinika Louda, která provádí zákroky od bělení zubů, přes zavádění zubních implantátů až po stomatochirurgii, léčbu paradentózy nebo konzultace dentální hygieny.

Estetická stomatologie bude v brzkých letech hrát nezastupitelnou roli v naší celkové zdravotní péči. Proto neodkládejte péči o svůj chrup a navštivte zubní kliniku Louda. Na konzultace, ale i zákroky můžete docházet i v případě, že máte svého vlastního obvodního zubního lékaře.

Někdo možná namítne proč mít dva zubní lékaře. Má to však své opodstatnění. Bohužel nevýhodou obvodních lékařů, je že stále řeší zubní kazy, případně odnímatelné zubní náhrady a nespecializují se na aspekty estetické stomatologie. Jedině specialista v oboru vám může nabídnout nejlepší a nejkvalitnější způsob řešení vašich zubních problémů.

Reklama