Za poznáním do Českého Krumlova se vydejte přes noc

Český Krumlov je překrásné město, které nabízí nespočet míst k navštívení. Na své si zde přijdou opravdu všichni. Není tak ani divu, že právě Český Krumlov se mnohdy řadí na přední příčky NEJ žebříčků. Od roku 1992 je navíc toto město zapsáno mezi památkami UNESCO.

 

Pokud se chystáte na jih Čech ještě v zimě či začátkem jara, poradíme vám, co si nenechat ujít a kde najít ubytování v Českém Krumlově.

„Nejvěžovatější“ věž i živí medvědi

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Takovou atmosféru, kterou Český Krumlov nabízí, v žádném jiném městě nenajdete. Středověké uličky, malebné domy, historické památky, příjemné kavárny a restaurace, a to vše u břehu řeky Vltavy.

Už Karel Čapek říkal, že „nejvěžovatější“ věží se pyšní Státní hrad a zámek v Českém Krumlově. Za navštívení stojí nejen věž, ale také Maškarní sál, zámecké divadlo a překrásná zahrada s tolik opěvovaným otáčivým hledištěm. Navíc vás v podhradí přivítají i živí medvědi.

Romantika i poznání v Českém Krumlově

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Český Krumlov je typický také svou malebnou architekturou a zachovalými měšťanskými domy. Romantickou procházku si proto nesmíte nechat ujít. Ať už přes den nebo večer ji zakončete v jedné z mnoha restaurací a vychutnejte si krásy českého města s výhledem na Vltavu.

Až vás nábřeží a romantika omrzí, pak se vydejte za poznáním. Zavítat můžete například do Musea Fotoateliér Seidel, do Voskového muzea, do Muzea marionet nebo na prohlídku grafitového dolu.

Ubytování v centru města

Zdroj: Pension-rosa.cz
Zdroj: Pension-rosa.cz

Míst k navštívení je opravdu mnoho. Vyrazte proto na jih Čech na více dní. Nehledejte však zdlouhavě v internetovém vyhledávači „ubytování Český Krumlov“. My pro vás totiž máme jeden tip na rodinný pension přímo v centru města.

Pension Rosa v Českém Krumlově poskytuje příjemné ubytování ve zrekonstruovaném historickém domě.

Rodinný Pension Rosa

Zdroj: Pension-rosa.cz
Zdroj: Pension-rosa.cz

A co vám ubytování Český Krumlov – Pension Rosa nabídne? Vybírat můžete ze dvou, tří i čtyřlůžkových pokojů. Samozřejmostí každého pokoje je koupelna a televize. Navíc pension nabízí wifi připojení, zdarma parkoviště a možnost ubytování i domácího mazlíčka.

Velkou výhodou je, že celý pension je nekuřácký, a tak si snídani vychutnáte v příjemném prostředí. Ceny ubytování se pohybují od 300 Kč za noc.

Reklama