XXI. Svět

Poslední karta Velké arkány Svět znamená ukončení a završení. Má mnoho dalších názvů a mnohé velmi vznešené. Všechny se k jejímu významu hodí. Záleží na kartách, které leží vedle ní, ale vždy, i ve spojení s nepříznivými kartami, znamená nakonec dobrý výsledek.

 

Vše dospělo ke konci a nyní již není možné vrátit se. Je ukončena jedna naše životní etapa, jsme obohaceni o zkušenosti z uplynulého období. Jsme již jiní než na začátku. Svět vidíme jinýma očima. Co mělo hodnotu přetrvalo a má pro nás mimořádný význam. Nové získané znalosti jsme přijali za své a používáme je v našem dalším životě. Jsou naší součástí. Jsme uzdraveni, a to jak na těle, tak na duši.

Vidíme sami sebe i svět takový, jaký opravdu je. Všechny masky již dlouho nepotřebujeme a nejpozději nyní je odhazujeme. Spojeni se svým nitrem, svou skutečnou přirozeností a potřebami, necháváme se strhnout vlnami štěstí, které uvnitř pociťujeme. Omezení malostí se rozplývá a my stíráme hranice nemožného. Jde o osvobození.

Neúspěch a zklamání jsou tím, co si potřebujeme prožít, aby nám později v životě z těchto hořkých semínek vyrostly sladké plody. Karta v sobě ukrývá dokonalý svět, kde všechny protiklady jsou geniálně vyváženy.

Klíčová hesla – konec, uzdravení, završení.

Zdraví – uzdravení.

Profese – psycholog, filozof, astrlog, námořník, cestovatel, učitel.

Poučení – Nejcennější je pravda, kterou jsme sami objevili ( G. B Shaw).

Reklama
SDÍLET