XVI. Věž

Karta Věž s číslem 16 přináší do našeho života dramatickou změnu. Jdeme slepou uličkou, nechceme vidět signály, které nás na to upozorňují a nakonec dojdeme na konec cesty, která nikam nevede.

 

 

 

Tato změna je sice dramatická, ale její důsledky jsou téměř vždy pozitivní pro naši budoucnost. Věž nám může vyjevit i smrt vážně nemocného člověka, pro kterého je vysvobozením.

V běžném životě mluvíme o stěhování do míst, kde nám bude lépe, o operacích, po kterých se začneme uzdravovat, o změně povolání, kde se nám nedařilo dobře a následné rychlé získání lepšího místa. Jde i o rozchody a v podstatě okamžitém pocitu uvolnění a pohody. Může jít o úraz, díky kterému si uvědomíme, že ne všechno musíme v životě mít a zažít.

Pošetilost formou našeho Ega k nám stále promlouvá a k ničemu nevede. Jsme ješitní a nevidíme, že působíme hloupě. Lpíme na partnerských a přátelských vztazích, ve kterých impulzy probíhají již dlouho pouze z naší strany. Podle zažitých modelů vytváříme stále stejné destruktivní vztahy, ve kterých pouze dáváme a nic nedostáváme. Nedaří se nám a my se domníváme, že je to díky závisti druhých. Nevidíme, že si pod sebou podřezáváme větev. Všechno má svůj konec a my můžeme děkovat, že nic netrvá věčně a máme možnost změny. Sice bolestivé po tu dobu, než pochopíme naše chybné vidění a bláhovost, nicméně v konečném důsledku jen pozitivní.

Klíčová hesla – náročná změna, rozchod, stěhování, snobismus, ješitnost, bolestivá ztráta iluzí, obavy z budoucnosti, získání pokory, osvobození.

Zdraví – operace, úraz, kosti, zuby, páteř, přerušení těhotenství.

Profese – změna profese, stavitel, architekt.

Poučení – Jít do neznáma je lepší než zůstat tam, kde nic není.

 

Reklama
SDÍLET