XV. Ďábel

Kartu s číslem 15 Ďábel bychom mohli nazvat kartou pošetilosti. Problémy, které nyní do našeho života vstoupily, jsou jejími důsledky. Jakmile pochopíme, co děláme špatně a hledáme řešení, těžkosti zpravidla zmizí.

 

 

Mluvíme o těch nejjednodušších a nejběžnějších potížích jako důsledcích našeho bláhového jednání. Přejídání – nadváha, časté opíjení se – alkoholismus, obelhávání sebe sama – závislosti, zahálka – materiální problémy, sebelítost – neúcta druhých, pomlouvání a podrazy – život bez přátel a jejich uznání, závist – nemoci srdce, jater a žlučníku, prosazování se za každou cenu – obklopení se slabochy s holubičí povahou atd.

Je to období dozrávání. Jakmile dokážeme překročit svůj vlastní stín, postoupili jsme o krok ve vývoji naší osobnosti a cesty ke štěstí. Překonáním vlastních slabostí získáváme nadhled a osobitý humor. Nadhled nad životem je jedním z pilířů štěstí a člověk se s ním nerodí. Může k němu dojít pouze získanými nelehkými životními zkušenostmi a jejich vyřešením. Vnější podněty pak již nemají vládu nad naším životem. Ani ty rádoby zlé, které se k nám někdo pokouší vyslat formou magie, tedy zoufalých pokusů manipulace zoufalé osobnosti. Život bereme takový, jaký je. Přestáváme usilovat o přeludy, které nám podsouvá konzumní společnost a život zachytáváme v jeho pravé podstatě. Období Ďábla tedy můžeme považovat za dobré období, protože pokud ho správně pochopíme a dokážeme vyřešit, máme se nač těšit.

Lidé, kteří žijí průměrným životem bez větších potíží a nedostávají podněty zvnějšku k práci na sobě, ve vyšším věku toto období může zničit.

Klíčová hesla – puberta, dozrávání, pošetilost, závislosti, magie, Ego, Osud, jasné ne, špatné rozhodnutí, velké talenty, genialita, úpadek, charisma.

Zdraví – nevyléčitelné a smrtelné choroby, játra, krev, imunita, psychické potíže, pohlavní orgány, úchylky.

Profese – politik, vysoké postavení, prostitutka, zloděj, hráč.

Poučení – Život rychle ustrne v tupé nečinnosti, vzdáme-li se při první překážce ( Lucius Annaeus Seneca).

 

Reklama
SDÍLET