XII. Viselec

Viselec je nejzávažnější kartou Tarotu. Nejlépe vystihuje smysl výkladu karet. Také hloubku života, kterou můžeme pochopit ze všech stran. Nyní nemáme důvod k radosti.

 

 

 

Někdo říká, že na každém konci je dobré , že něco nového začíná. Viselec charakterizuje období mezi koncem a začátkem, kdy nový začátek nepřichází. Při nekonečném čekání zjišťujeme, co jsme dělali špatně, ve které oblasti jsme šli proti sobě. Ukazuje se nám, co smysl má a co máme hodit za hlavu.

Jde o období dlouhodobé nezaměstnanosti, diskriminace, šikany, domácího násilí, ochrnutí. V tomto období nejvíce lidí končí bez střechy nad hlavou, v psychiatrických léčebnách, na vozíku či sebevraždou. Klasická krize v partnerských vztazích nepatří k této kartě, na to je dané téma příliš banální (pokud krize nesouvisí s domácím násilím).

Hledáme úniky a propadáme se do stále větší beznaděje. Uchylujeme se k hazardu, alkoholu, topíme se v dluzích, zjišťujeme, že naše rodina se od nás odvrátila a přátelé naše problémy považují za své osobní vítězství. Hledáme pomoc ve víře a ona nepřichází. Začínáme s metafyzikou a naše snažení se obrací proti nám.

Ptáme se proč a odpověď nenalézáme. Nejde o filozifické úvahy o životě. Jde pouze o nás. Pokud toto období přežijeme, našli jsme sami sebe. Přišli jsme o iluze o všem a každém. Neusilujeme o nic, chceme jen žít. Začne se nám dařit a my se dostáváme do zajetých kolejí. Pokud se začneme chovat podle starých vzorců, k ničemu nám uplynulé období nebylo. Pokud ale dokážeme zůstat sami sebou, bez zbytečné empatie vůči očekáváním druhých , začneme zažívat život, který nás udělá šťastnými. Mnoho lidí odešlo po tomto období do ústraní, aby si těžce získaný vnitřní klid uchovali.

Klíčová hesla – těžké časy, meditace.

Zdraví – těhotenství, dlouhodobé potíže, ochrnutí, oslepnutí, závislosti.

Profese – nezaměstnaný, poradce, vychovatel.

Poučení – zůstat sám sebou za všech okolností.

i-Senior.cz

Reklama
SDÍLET