Vytápěním s briketami výrazně ušetříte

Zima už je za dveřmi a s ní přichází také otázky, zda dům vytápíme efektivně, ekologicky a hlavně levně? Topíte-li v kamnech nebo kotlích na tuhá paliva, pak jistě spalujete dřevo nebo uhlí. Vyzkoušeli jste ale někdy dřevěné brikety?
 

Vytápění briketami je totiž levné i ekologické. Kvalitní dřevěné brikety disponují vysokou výhřevností a jsou vhodné pro spalování v krbech, kamnech i kotlích na tuhá paliva. Doba hoření se podle množství přiváděného kyslíku pohybuje od 3 do 6 hodin.

Po spálení navíc vytváří jen malé množství jemného popelu, který dále zužitkujete jako výborné hnojivo na zahrádku.

Spalování dřevěných briket je jedním z nejekonomičtějších zdrojů tepla. V porovnání s plynem nebo elektřinou lze na vytápění briketami ušetřit až desetitisíce za jednu topnou sezónu.

Kvalitní brikety se vyrábí výhradně ze slisovaných dřevěných pilin. Liší se velikosti ale i tvarem. K dostání jsou hranaté i válcové brikety v měkkém i tvrdém provedení nebo vyrobené z kůry. V žádném případě nesmí obsahovat chemické pojivo, rostlinné příměsi, nápadné barevné částice a další nežádoucí látky. Zároveň musí být dobře vysušené a nikde ne vlhké. Kvalitní brikety voní dřevem a pryskyřicí.

 

Jak úsporně vytápět?

Při správném spalování briket je velmi důležitá regulace vzduchu. K zapálení je nutné dvě až tři brikety, podle velikosti ohniště, rozlámat a nejlépe zapálit tekutým podpalovačem. S maximálním přívodem kyslíku nechte brikety řádně prohořet na žhavé uhlíky. Ty poté v ohništi rovnoměrně rozprostřete a na ně vedle sebe vložte celé brikety. Po zažehnutí přívod vzduchu omezte na minimum.

Takto založený oheň představuje jednu z nejekonomičtějších forem topení, při které brikety pozvolna prohořívají a vydávají teplo až po dobu 6 hodin.

 

Kvalitní brikety s rozvozem zdarma

Širokou nabídku kvalitních dřevěných briket s vysokou výhřevností dodává společnost OPTIMTOP. V jejich nabídce naleznete také vysoce kvalitní a ekologické brikety RUF, které jsou obzvlášť vhodné pro spalování v krbech a kamnech. Všechny druhy dřevěných briket dodává společnost OPTIMTOP po celé ČR ZDARMA.

Pokud ještě na zimu nejste pořádně zásobeni, vyzkoušejte topení briketami a sami uvidíte, že jiné palivo už nikdy nebudete chtít.

Reklama
SDÍLET