Vydejte se na dovolenou s vnoučaty k Černému moři

Nevíte, kam se letos vydat na dovolenou?  Nezoufejte. Nemusíte jezdit zrovna do Řecka, Turecka nebo do Egypta, abyste si užili krásnou dovolenou. Vyzkoušejte slunné Bulharsko, které vás zaujme nejen plážemi Černého moře, ale také množstvím památek.

Bulharsko leží v jihovýchodní Evropě a patří tedy mezi balkánské země, které se pyšní plážemi u Černého moře. Právě díky moři je Bulharsko velmi oblíbenou destinací, zejména právě v letních měsících.

Rozhodnete-li se vyrazit do Bulharska v létě, pak zvažte, ve kterém letovisku vaši dovolenou strávíte. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Primorsko, Slunečné pobřeží nebo Varna. V těchto letoviscích naleznete spoustu atrakcí v podobě mnoha restaurací s příjemnou hudbou, malých obchodů se suvenýry a hlavně nekonečné promenády, které jsou jako stvořené pro večerní procházky. Proto si nezapomeňte přibalit krásné dámské šaty, které se při romantických procházkách jistě vynosíte.

Jestliže chcete prožít krásnou, ničím nerušenou a přitom levnou dovolenou, pak se vydejte výhodný last minute do Bulharska. Tyto výrazně zlevněné zájezdy koupíte většinou pár dní před odjezdem. Tento typ cestování je ideální, pokud nejste vázání na dovolenou v zaměstnání a přesné termíny, což se v penzi příliš často nestává.

Ideální dovolená s vnoučaty

Na dovolenou nemusíte jezdit pouze sami s partnerem. Několik dnů strávených u moře je totiž ideální příležitostí pro vnoučata. Navíc tím uděláte radost hned dvakrát. Vaše děti budou rádi, že budou mít postaráno o své ratolesti a vnoučata budou nadšená z prázdnin s dědou a babičkou u moře.

A nebojte se, že by se děti nudily. Hotely mají pro děti připravené animační programy a nejrůznější hry. V letoviscích je zároveň pro děti mnoho atrakcí. Od výborné zmrzliny, přes skákací hrady až po nejrůznější sporty.

Proto neváhejte a rezervujte si vaší dovolenou včas. Vycestovat můžete například s cestovní agenturou TipTravel. Dovolená s TipTravel.cz je komfortní, bez starostí a hlavně za velmi příznivé ceny.

Co nezapomenout navštívit?

Dovolená v Bulharsku samozřejmě není jen o plážích a moři, i když takové Zlaté Písky a Slunečné pobřeží, patří mezi vyhlášená letoviska. Tato balkánská země se zároveň pyšní rozmanitou krajinou. Za navštívení určitě stojí například pohoří Balkán, po němž je pojmenován celý poloostrov, na kterém se Bulharsko rozprostírá.

Určitě byste měli zavítat do kláštera Aladža Monastir, který byl postaven nejen pro mnichy, ale také na ochranu obyvatelstva před nájezdy tureckých dobyvatelů. Tento klášter najdete ve městě Varna, a pokud už se budete v centru pohybovat, rozhodně nezapomeňte zavítat i do největšího archeologického muzea, kde najdete například exponáty z doby bronzové. Za návštěvu však určitě také stojí hlavní město Sofie nebo nedaleké turecké město Istanbul.

Základní informace o Bulharsku

  • Hlavní město – Sofie
  • Rozloha – 110 993,6 km2
  • Počet obyvatel – 7 262 675
  • Jazyk – bulharština
  • Měna – lev (BGN)

 

Reklama