Vybíráme vhodnou matraci

V dnešním článku se podíváme jak vybrat vhodnou matraci a také co bychom při nákupu matrace měli vědět. Na trhu existuje nepřeberné množství matrací, a proto se vyplatí dobrá příprava.

Nejdříve si musíme odpovědět na základní otázky:
  • V jaké poloze spíme?
  • Potíme se v noci?
  • Máme problémy se zády nebo s krční páteři?
  • Spíme raději na tvrdším nebo měkčím povrchu?

Známe-li odpověď na tyto otázky, můžeme se pustit do vybírání matrace. My jsme si pro znázornění vybrali dvě matrace. První je matrace CUREM C 2500, která je ze speciální pěny Curemfoam. Tato matrace pomáhá předcházet pohybové, svalové a kloubní bolesti, stabilizuje páteř a je vhodná také pro polohovací lamelové rošty. Doplňuje ji snímatelný potah, prošitý dutým vláknem.

Druhou vybranou je7-zónová matrace SUPRA MEDICA z elastické pěny. Tato matrace se hodí při bolestech zádového svalstva. Je vybavena luxusním potahem Cashmere s klimatizační vrstvou.

Obě matrace mají totožné rozměry 80x21x200 cm a lehce snímatelné potahy, které můžete prát až na 60°C. Z vlastních zkušeností můžeme potvrdit, že ležení na obou matracích je velice příjemné. Matrace CUREM C 2500 výborně vede páteř, díky čemuž se ležení na této stane přímo úlevou pro bolestivá záda.

Také matrace SUPRA MEDICA uleví bolesti zad, navíc díky potahu Cashmere s klimatizační vrstvou je ležení velice vzdušné a tělo se od matrace tolik nepotí. Matrace SUPRA MEDICA vyniká také svou tříletou zárukou.

Pro svůj zdravý spánek je kvalitní matrace prvním, ale za to důležitým krokem. Aby byl náš spánek opravdu výtečný, je vhodné doplnit matraci kvalitním roštem. Rošt do postele by měl být pevný a zároveň dostatečně pružný.

V dnešní době lze matrace a rošty nakupovat z pohodlí domova přes internet, kde také naleznete šikovného průvodce nakupováním s mnoho radami a užitečnými tipy.

Reklama